Посольство України в Республіці Індія

, Київ 06:09

Республіка Індія

Республіка Індія

 

Столиця                                 Нью-Делі

Населення                             1 210 193 422

Площа                                   3 287 590 км²

Різниця в часі з Україною    +2.5 год. у літній час  +3.5 год. у зимовий час

Мова                                     англійська, гінді

Релігія                                   індуїзм, іслам, християнство, сікхізм, буддизм

Грошова одиниця                 індійська рупія

Телефонний код країни       +91

Посилання на офіційний сайт країни, орієнтований на іноземців: http://mha1.nic.in/ForeigDiv/ForeigHome.html

Корисні номери телефонів:        

Загальнонаціональна служба екстреної допомоги 112

Поліція 100

Швидка 102

Служба надзвичайних ситуацій 108

Гаряча лінія для жінок 181

Посольство України в Республіці Індія 

Адреса: E-1/8, Vasant Vihar, New Delhi - 110057

Номер телефону: +91 1126146041

Гаряча лінія Посольства України в Республіці Індія: +91 9205507157

Електронна адреса: emb_in@mfa.gov.ua

Офіційна веб сторінка: http://india.mfa.gov.ua

Режим поїздок для громадян України

Короткострокові візи з туристичною та діловою метою, а також з метою лікування терміном перебування до 60 календарних днів оформлюються за допомогою мережі Інтернет за посиланням: https://indianvisaonline.gov.in/visa/tvoa.html.

Інші типи віз для в’їзду на територію Індії оформлюються Посольством Республіки Індія в Україні (http://embassyofindiaukraine.in/visa.php).

Правилами реєстрації іноземців передбачено обов’язок іноземних громадян, які приїздять до Індії на термін, що перевищує 6 місяців, реєструватися протягом 14 днів з моменту прибуття у підрозділах Бюро імміграції Індії (FRRO) за місцем свого перебування.

Звертаємо увагу громадян України, які прибувають в Індію, що перевищення термінів перебування на території країни, які визначені у візових документах, відповідно до Закону про іноземців тягне за собою кримінальну відповідальність, характер якої визначатиме суд (санкція Закону передбачає максимально до 5 років тюремного ув’язнення та грошовий штраф).

Цим же Законом передбачається, що використання фальшивих паспортних документів для в’їзду в країну карається тюремним увязненням від 2 до 8 років та грошовим штрафом від 10 до 50 тис. інд. рупій.

Митні правила

На територію Індії дозволено безмитне ввезення:

цигарок – 100 шт. чи 25 шт. сигар або тютюну – 125 гр.

алкогольних напоїв – 2 л

Ввезення іноземної валюти не обмежено (у разі наявності суми, що перевищує 5 000 дол. США, а також 10 000 дол. США в різноманітних платіжних засобах обов’язково потрібно заповнювати декларацію).

Обмежено ввезення/вивезення:

- наркотичних препаратів;

- психотропних речовин;

- вогнепальної зброї та боєприпасів;

- зникаючих видів тварин та рослин;

- радіопередавачів;

- злитків золота;

- золотих монет;

- національної індійської валюти;

- шкір диких тварин та пір’я птахів (рідкісних видів);

- виробів із шкіри рептилій;

- старовинних монет;

- антикваріату;

- супутникових телефонів без відповідної ліцензії Міністерства комунікацій та інформаційних технологій Індії.

Фітосанітарні правила

Ввезення домашніх тварин дозволяється за умови наявності сертифікатів про відсутність хвороб, про щеплення та відповідного дозволу компетентних органів Індії.

Подорожі автомобілем

Компетентними органами Індії визнаються Міжнародні посвідчення водія. Враховуючи особливості дорожнього руху, вважається за доцільне орендувати авто з водієм.

Страхування

Наявність страхового полісу є однією з умов в’їзду та перебування на території Індії.

Культурні, релігійні та побутові рекомендації 

В умовах тропічного клімату, а також за наявності особливо небезпечних хвороб необхідно дотримуватись санітарно-гігієнічних заходів безпеки, а саме:

утриматися від вживання некип’яченої води, молока (рекомендується вживати бутильовану питну та мінеральну воду) та харчового льоду;

ретельно мити овочі та фрукти.

Безпекова ситуація

Звертаємо увагу на наявність терористичної загрози на території країни з боку терористичних і сепаратистських організацій.

Найбільш небезпечними для іноземців вважаються північні та північно-східні регіони Індії.

Рекомендації

Іноземцям не рекомендується відвідувати індійський штат Джамму і Кашмір.

Громадянам України, які мають намір відвідати даний регіон Індії, наполегливо рекомендується уважно стежити за новинами щодо розвитку ситуації в Джамму і Кашмір і відмовитись від поїздок з туристичною метою до цього індійського штату до стабілізації ситуації.

У випадках нагальної необхідності виїзду до штату Джамму і Кашмір рекомендуємо громадянам України попередньо інформувати Посольство України в Республіці Індія щодо місць можливого перебування та можливостей оперативно зв’язатись з ними (номери телефонів, адреси електронної пошти тощо).

У разі потрапляння в надзвичайну ситуацію, загрози життю та здоров’ю громадянам України рекомендується звертатись до Посольства України в Республіці Індія за номерами телефонів: +91-11-2614-60-41, +91-92-0550-71-57 («гаряча лінія» ПУ) або на цілодобову «гарячу лінію» МЗС України: +38-044-238-16-57».

Відвідання низки районів штатів Аруначал Прадеш, Джамму і Кашмір, прикордонних регіонів Уттар Прадешу і Раджастану, Cіккім, союзних територій Андаманські і Нікобарські острови та Лакшадвіп потребує окремого дозволу Міністерства внутрішніх справ Індії.

В’їзд на заборонені/обмежені для відвідування території без дозволу компетентних індійських органів, або перебування там довше, ніж це визначено у дозволі, тягне за собою кримінальну відповідальність та карається тюремним увязненням від 2 до 8 років та грошовим штрафом від 10 до 50 тис. інд. рупій.

    

 Епідеміологічна ситуація

Слід звертати увагу на підвищену небезпеку захворювання на вірусні та шлунково-кишкові інфекції, лихоманку Денге, а також інші хвороби, які передаються через укуси комах. Подорожуючим наполегливо рекомендується мати при собі та використовувати засоби захисту (репеленти) надійних виробників. При виявленні перших симптомів ймовірного захворювання на лихоманку Денге (озноб, головний біль, підвищена температура, ломота в тілі тощо) слід невідкладно звертатися за медичною допомогою.

У зв’язку з поширенням у ряді районів південноіндійського штату Керала смертельного вірусу «Nipah» (NiV) Посольство рекомендує громадянам України утримуватись до нормалізації епідеміологічної ситуації від відвідин дістріктів Кожікоде (Kozhikode), Малаппурам (Malappuram), Вайнад (Waynad) і Каннур (Kannur) згаданого штату Індії.

Просимо звернути увагу, що, відповідно до чинного законодавства Республіки Індія іноземці, які перевищили дозволений візою строк перебування на території країни, зобов’язані в обов’язковому порядку отримати в компетентних органах дозвіл на виїзд (Exit Permit). Зазначені дозволи оформлюються підрозділами Бюро імміграції Індії (Foreigners Regional Registration Offices). Подати заявку на отримання дозволу можливо також за допомогою мережі Інтернет (indianfrro.gov.in). Враховуючи зазначене, просимо громадян України уникати перевищення строку перебування на території Республіки Індія, визначеного у візових документах, без поважних причин, а також заздалегідь турбуватися про завчасний виїзд з країни.

Використання безпілотних літальних апаратів без дозволу Департаменту цивільної авіації Індії на території країни заборонено.

Мапа


Народна Республіка Бангладеш

 

Народна Республіка Бангладеш

Столиця                        Дакка

Населення                   162 млн

Площа                          147 570 км²

Різниця в часі з Україною + 3 год. у літній час + 4 год. у зимовий час

Мова                             бенгальська

Релігія                           іслам

Грошова одиниця        така

Телефонний код країни +880

Посилання на офіційний сайт країни, орієнтований на іноземців http://visitbangladesh.gov.bd  http://www.immi.gov.bd

Корисні номери телефонів              

Поліція +880 1750-673198 999

Швидка 199

Посольство України в Республіці Індія 

Адреса: E-1/8, Vasant Vihar, New Delhi - 110057

Номер телефону: +91 1126146041

Гаряча лінія Посольства України в Республіці Індія: +91 9205507157

Електронна адреса: emb_in@mfa.gov.ua

Офіційна веб сторінка: http://india.mfa.gov.ua

Почесний консул України у Бангладеш

Ахмед Акбар Собхан

Corporate office, Level 5, Plot 125A, Block A, Bashundhara R/A, Dhaka - 1229, Bangladesh

Номер телефону: 00-88-02-8402215 факс: 0088-02-8402081/8401611

Електронна адреса: consulate@ukrainebd.com

Режим поїздок для громадян України

Для в’їзду на територію Бангладеш громадянам України необхідно оформити в’їзну візу у дипломатичних представництвах Бангладеш за кордоном. Також громадяни України мають можливість оформити в’їзні візи на територію Бангладеш (visa-on-arrival) строком до 15 днів в прикордонних пунктах пропуску міжнародних аеропортів. При цьому необхідно надати зворотній квиток та документи, що підтверджують мету поїздки. Вартість такої візи складає 50 дол. США. Строк перебування на території країни може бути продовжено Імміграційною службою Бангладеш

Митні правила

Митним законодавством Бангладеш дозволено безмитне ввезення особистих речей та одягу, 200 цигарок (або 50 сигар), 225 гр. тютюну, двох пляшок алкогольних напоїв, 250 мл. парфумів. Ввезення іноземцями валюти у сумі, що не перевищує 5000 дол. США та 5000 бангл. така не підлягає декларуванню. Обмежено ввезення/вивезення: вогнепальної зброї, предметів військового призначення, наркотичних препаратів, золотих монет, золота (злитків та пластин), карт та діаграм, антикваріату та археологічних цінностей, а також диких тварин, шкір тварин. Дозволяється експорт місцевих сувенірів у некомерційних цілях на суму, що не перевищує 40 дол. США

Фітосанітарні правила

Для ввезення домашніх тварин потрібен ветеринарний сертифікат

Подорожі автомобілем

Компетентними органами Бангладеш визнаються Міжнародні посвідчення водія (International Driving License). За відсутності зазначеного посвідчення, іноземцям необхідно оформити місцеве посвідчення водія в Автодорожній службі Бангладеш (Bangladesh Roads Transport Authority).

Страхування

Громадянам України рекомендується оформити поліс медичного страхування

Культурні, релігійні та побутові рекомендації

Бангладеш є мусульманською країною. Подорожуючі повинні поважати місцеві традиції, звичаї, закони і релігію, особливо під час священного місяця Рамадан, а також під час відвідання релігійних місць.

Злочини, пов'язані із зберіганням і незаконним обігом наркотичних речовин, можуть каратися довічним позбавленням волі або стратою.

За наявності особливо небезпечних хвороб, необхідно дотримуватись санітарно-гігієнічних заходів безпеки, а саме:

- утриматися від вживання некип’яченої води, молока, сирих яєць, сирого м’яса та риби, м’яса диких тварин,  а також ретельно мити овочі та фрукти.

Рівень державних медичних закладів в цій країні є досить низьким. Сучасні медичні клініки знаходяться лише у великих містах.

Безпекова ситуація

Подорожуючим до Бангладеш варто враховувати поточну політичну ситуацію. Оскільки в цій країні досить частими є політичні демонстрації, які призводять до насилля, всім подорожуючим наполегливо рекомендується уникати потенційно небезпечних ситуацій та місць скупчення людей. Звертаємо увагу на високий рівень терористичної загрози на території країни, а також збільшення кількості випадків нападів на іноземців. Так, 1 липня 2016 року терористи вбили понад 20 осіб в ресторані, що знаходиться в дипломатичному анклаві столиці.  24 березня 2017 року терорист-смертник атакував поліцейський контрольно-пропускний пункт столичного аеропорту. Під час демонстрацій протестуючі підпалюють транспортні засоби, пошкоджують залізничні шляхи, що призводить до загибелі та травмування мирних жителів.

Враховуючи те, що Бангладеш знаходиться в зоні сейсмічної активності, при відвідуванні цієї країни слід враховувати сейсмічну ситуацію та погодні умови. При тропічних циклонах та повенях слід прислухатися до порад місцевих органів влади та служб.  Акти насильства, а також терористичні атаки з використанням вибухових пристроїв відбуваються в таких містах як Дакка, Силхет, Кхулна і Читтагонг.

Рекомендації

У зв'язку із загостренням в Народній Республіці  Бангладеш безпекової ситуації та суттєвим зростанням протягом останнього часу рівня терористичної загрози, Посольство України  в Республіці Індія рекомендує громадянам України утриматись від відвідання цієї країни.

Громадянам, які перебувають на території Бангладеш, рекомендується виявляти підвищену увагу та обережність, постійно стежити за новинами та рекомендаціями місцевих органів влади, уникати місць масового скупчення людей, не брати участі в демонстраціях та акціях протесту, обмежити пересування вночі і використання місцевого громадського автотранспорту.

Епідеміологічна ситуація

Іноземцям слід враховувати епідеміологічну ситуацію в країні. Потенційний рівень зараження інфекційними хворобами  в країні є високим.

Найпоширеніші інфекційні захворювання: діарея, гепатит А і В, черевний тиф, лихоманка Денге, малярія, лептоспіроз, сказ, холера. Для профілактики рекомендовано зробити щеплення від черевного тифу, гепатиту А і В. При виявленні перших симптомів ймовірного захворювання, подорожуючим слід невідкладно звертатися за медичною допомогою.


Бутан

Королівство Бутан

Столиця                                 Тхімпху

Населення                             696 183

Площа                                   38 394 км²

Різниця в часі з Україною    + 3 год. у літній час  + 4 год. у зимовий час

Мова                                      дзонг-ке

Релігія                                    буддизм, індуїзм

Грошова одиниця                  нгултрум

Телефонний код країни        +975

Посилання на офіційний сайт країни, орієнтований на іноземців: http://www.tourism.gov.bt.

Корисні номери телефонів

Поліція 113

Швидка медична допомога 112

Пожежна охорона 110

Посольство України в Республіці Індія 

Адреса: E-1/8, Vasant Vihar, New Delhi - 110057

Номер телефону: +91 1126146041

Гаряча лінія Посольства України в Республіці Індія: +91 9205507157

Електронна адреса: emb_in@mfa.gov.ua

Офіційна веб сторінка: http://india.mfa.gov.ua.

Режим поїздок для громадян України

Громадяни України, які планують відвідати Бутан, зобов’язані заздалегідь отримати погодження оформлення візи від компетентних органів країни (Туристична Рада або Міністерство закордонних справ Бутану). Візовий збір складає 40 дол. США.

Бажаючі відвідати Бутан з туристичною метою зобов’язані оформлювати візи виключно через уповноважених Туристичною радою країни туристичних операторів або їх представників. Туристичні візи оформлюються на строк до 15 діб. Список туристичних операторів розміщений за наступним посиланням: www.tourism.gov.bt/directory/tour-operator.

Просимо взяти до уваги, що однією з обов’язкових умов отримання туристичної візи до Бутану є придбання туристичного пакету вартістю 200 дол. США за добу (низький сезон) та 250 дол. США за добу (високий сезон). Пакет включає в себе розміщення у готелі, витрати на харчування, послуги досвідченого гіда, транспорт (з водієм) в межах країни, а також ліцензійний збір у розмірі 65 дол. США за добу. Власники дипломатичних та службових/офіційних паспортів звільнені від сплати візового збору.

Інформація щодо оформлення інших типів віз знаходиться за посиланням: http://www.mfa.gov.bt/visa.

Митні правила

На територію Бутану дозволено ввезення:

- особистих речей та засобів гігієни;

- цигарок – 200 шт. (підлягають оподаткуванню);

- алкогольних напоїв – 1 л.;

- готівкових коштів у сумі, що не перевищує 10 тис. дол. США.

Заборонено ввезення/вивезення:

- медичних та наркотичних препаратів (крім необхідних для особистого вживання та за наявності документального підтвердження від лікаря);

- вогнепальної зброї та боєприпасів;

- зникаючих видів тварин та рослин та виробів з них;

- шкір диких тварин та пір’я птахів;

- антикваріату.

Фітосанітарні правила

Для ввезення домашніх тварин необхідно оформити дозвіл Міністерства сільського та лісового господарства Бутану. Ввезення рослин та ґрунту також підлягає відповідному оформленню.

Подорожі автомобілем

Компетентними органами Бутану визнаються Міжнародні посвідчення водія (International Driving License).

Стан доріг за межами міст є незадовільним. Бажано уникати керування автомобілем у нічний час.

Страхування

Громадянам України рекомендується оформити поліс медичного страхування.

Культурні, релігійні та побутові рекомендації

Не рекомендується:

- відвідувати релігійно-культурні об'єкти у взутті і відкритому верхньому одязі (з оголеними плечима, в коротких спідницях і шортах вище колін);

- доторкатися до одягу буддистських ченців;

- при фотографуванні на фоні статуй Будди заборонено копіювати їх пози;

- доторкатися до голови місцевого жителя.

Злочини, пов'язані із зберіганням і незаконним обігом наркотичних речовин, можуть каратися тривалим позбавленням волі або великим штрафом.

Паління заборонено в громадських місцях, в тому числі готелях, ресторанах і барах. Купівля/продаж тютюнових виробів суворо заборонена.

Перебуваючи у Бутані, рекомендовано дотримуватись санітарно-гігієнічних заходів безпеки, а саме:

- утриматися від вживання некип’яченої води, молока (рекомендується вживати бутильовану питну та мінеральну воду);

- ретельно мити овочі та фрукти.

Рекомендації

Плануючи подорож до Бутану, доцільно оформити страховий поліс, який покриватиме витрати на евакуацію з високогірних районів. Особисті речі, документи та гроші слід зберігати в надійних місцях.

Епідеміологічна ситуація

Слід звертати увагу на небезпеку захворювання на вірусні та шлунково-кишкові інфекції, лихоманку Денге, а також інші хвороби, які передаються через укуси комах. Подорожуючим наполегливо рекомендується мати при собі та використовувати засоби захисту (репеленти) надійних виробників. При виявленні перших симптомів ймовірного захворювання на лихоманку Денге (озноб, головний біль, підвищена температура, ломота в тілі тощо) слід невідкладно звертатися за медичною допомогою.

 

Звертаємо увагу громадян України, що між Україною та Королівством Бутан не встановлено дипломатичних відносин, що певною мірою ускладнює надання консульсько-правової допомоги на території Бутану.

 

Мапа


Мальдіви

Мальдівська Республіка

Столиця                       Мале

Населення                   374 173

Площа                          298 км²

Різниця в часі з Україною +5 годин

Мова                             дівехі, англійська

Релігія                           іслам сунітського толку

Грошова одиниця        мальдівська руфія

Телефонний код країни +960

Корисні номери телефонів

Поліція 102, +960 3322111; info@police.gov.mv; https://www.police.gov.mv

Швидка 102

Посольство України в Республіці Індія Адреса E-1/8, Vasant Vihar, New Delhi - 110057

Номер телефону +91 1126146041

Номер гарячої лінії +91 9205507157

Електронна адреса: emb_in@mfa.gov.ua

Посилання на сайт ЗДУ: http://india.mfa.gov.ua

Режим поїздок для громадян України

Громадяни України, які планують відвідати Мальдівську Республіку на період не більше 30 днів, незалежно від мети візиту (за винятком працевлаштування) отримують дозвіл на в’їзд в країну у міжнародному аеропорту м. Мале, надаючи при цьому закордонний паспорт, зворотній квиток, підтвердження бронювання готелю та документ, що підтверджує платоспроможність. Для отримання візи терміном понад 30 днів чи для подовження діючої візи необхідно надіслати до Департаменту міграції Мальдівської Республіки вищезазначені документи разом з документом, що підтверджує мету перебування.

Митні правила

Ввезення та вивезення іноземної валюти не обмежене. Дозволяється ввозити без сплати мита 200 цигарок та 125 мл. парфумів. Суворо забороняється провозити вибухові речовини, зброю, вогнепальну зброю, боєприпаси, алкогольні напої, наркотичні препарати, свинину і продукти зі свинини. Заборонений вивіз чорного коралу та виробів з нього (крім сувенірів, що виготовлені виробниками, які мають спеціальний сертифікат уряду), а також виробів з панцира морської черепахи.

Фітосанітарні правила

Для ввезення тварин необхідно надати довідку про відсутність інфекцій та інфекційних захворювань. Забороняється ввезення собак.

Подорожі автомобілем

Компетентними органами Мальдів визнаються Міжнародні посвідчення водія (International Driving License). За відсутності зазначеного посвідчення іноземці мають оформити місцеве посвідчення водія у Департаменті транспорту Мальдів за адресою:

First Floor, Huravee Building, Ameer Ahmed Magu, Male;

Контактний телефон: +9603343433

Страхування

Плануючи поїздку до Мальдівської Республіки, громадянам України рекомендується оформити поліс медичного страхування

Культурні, релігійні та побутові рекомендації

Подорожуючим необхідно поважати місцеві традиції, звичаї, закони та релігію, особливо під час священного місяця Рамадан, а також під час відвідання релігійних місць. В умовах тропічного клімату, а також за наявності особливо небезпечних хвороб необхідно дотримуватись санітарно-гігієнічних заходів безпеки, а саме: утриматися від вживання некип’яченої води, молока (рекомендується вживати бутильовану питну та мінеральну воду) та харчового льоду; ретельно мити овочі та фрукти.

Безпекова ситуація

Рівень злочинності на Мальдівах є відносно низьким, мають місце дрібні злочини, в тому числі крадіжки речей, залишених без нагляду на пляжі. Характеристика регіонів В столиці країни Мале час від часу проходять демонстрації та протести. З цієї причини мальдівська влада закликає іноземців не брати участі у місцевих страйках та демонстраціях, а також уникати місць проведення останніх.

Рекомендації

В країні часом трапляються випадки групового насильства, в тому числі із застосуванням холодної зброї. Ви повинні бути пильними під час поїздок в райони за межами курортів.

Епідеміологічна ситуація

Слід звертати увагу на виявлення випадків зараження вірусом Зіка, лихоманкою Денге та лихоманкою Чикунгунья. Подорожуючим наполегливо рекомендується мати при собі та використовувати основні запобіжні заходи для захисту від укусів комарів. Рекомендується носити сорочки світлих тонів з довгими рукавами і брюки. При виявленні перших симптомів ймовірного захворювання (озноб, головний біль, підвищена температура, висип на обличчі та тілі, а також біль в очах і суглобах, ломота в тілі тощо) слід невідкладно звертатися за медичною допомогою. Також варто враховувати, що кваліфікована швидка медична допомога у цій країні є важкодоступною.

Звертаємо увагу подорожуючих, що на Мальдівах відсутнє дипломатичне представництво України.


Республіка Непал

Федеративна Демократична Республіка Непал

Столиця                        Катманду

Населення                    28 млн. чол.

Площа                          147 181 км²

Різниця в часі з Україною +2.45 год. у літній час +3.45 год. у зимовий час

Мова                            непальська

Релігія                          буддизм, індуїзм

Грошова одиниця        рупія

Телефонний код країни +97

Корисні номери телефонів

Поліція 100;  +977 1 4228435

Швидка 102

Туристична поліція 1144

Гаряча лінія Посольства України в Республіці Індія +91 9205507157 5

Посольство України в Республіці Індія

Адреса: E-1/8, Vasant Vihar, New Delhi – 110057

Номер телефону: +91 1126146041

Електронна адреса: emb_in@mfa.gov.ua

Посилання на сайт ЗДУ: http://india.mfa.gov.ua

Почесний консул України у Федеративній Демократичній Республіці Непал:

Кіран Вайдья

Адреса: P.O. Box No. 3843, House No. 122, Bhagwan Marg, Narayan Chour, Naxal, Kathmandu, Nepal

Номер телефону: + 977-1-441-6544/441-6767

Електронна адреса: vaidyamail@gmail.com

Режим поїздок для громадян України

Громадяни України, які бажають відвідати Непал з туристичною метою, можуть оформити туристичну візу в міжнародному аеропорту м. Катманду та прикордонних пунктах пропуску, перелік яких розміщено за посиланням:

http://www.nepalimmigration.gov.np/article/105/entry-exit-points.html  

При проходженні прикордонного контролю іноземців можуть попросити пред’явити зворотній квиток, а також документи, що підтверджують туристичний характер поїздки. Туристичну візу можливо подовжити на строк до 150 календарних днів. Інші типи віз оформлюються Департаментом імміграції Непалу. Заяву на отримання візи можливо подати за посиланням: http://online.nepalimmigration.gov.np

Митні правила

Згідно діючих правил на територію Непалу заборонено ввозити та вивозити зброю, предмети військового призначення, наркотичні препарати. Законодавством цієї країни дозволяється ввезення без сплати мита 100 цигарок чи 25 сигар, 1 – 1.5 л. алкогольних напоїв. Окремо оформлюються відеокамера, радіоприймач, магнітофон, велосипед, годинник та електронні товари – ввезення цих товарів можливе лише за умови їхнього декларування та подальшого вивезення з країни. Туристи можуть вивозити сувеніри (зі спеціальним сертифікатом можна вивезти і предмети антикваріату «віком» не більше 100 років). Вивезення будь-яких металевих статуй, ікон та картин дозволене тільки за наявності дозволу Департаменту археології Непалу. Іноземцям без декларування дозволяється ввозити валюту в розмірі не більше 2000 доларів США. Валюту можливо обміняти в аеропорту непальської столиці чи обмінних пунктах.

Фітосанітарні правила

Ввезення домашніх тварин дозволено за наявності ветеринарного сертифікату із зазначенням відомостей про щеплення.

Подорожі автомобілем

Компетентними органами Непалу визнаються Міжнародні посвідчення водія (International Driving License). За відсутності зазначеного посвідчення іноземці повинні оформити місцеве посвідчення водія. Інформація щодо оформлення посвідчення водія знаходиться за посиланням: http://www.dotm.gov.np/en. Стан доріг за межами великих міст є незадовільним. Бажано уникати керування автомобілем у нічний час. Подорож у громадських автобусах, які, як правило, переповнені і знаходяться у поганому технічному стані, є небезпечною. Місцеві водії рідко дотримуються правил дорожнього руху.

Страхування

Плануючи поїздку до Непалу громадянам України рекомендується оформити поліс медичного страхування.

Культурні, релігійні та побутові рекомендації

Перебуваючи у Непалі, рекомендовано дотримуватись санітарно-гігієнічних заходів безпеки, а саме: утриматися від вживання некип’яченої води, молока (рекомендується вживати бутильовану питну та мінеральну воду) та харчового льоду; ретельно мити овочі та фрукти.

Безпекова ситуація

В Непалі існує підвищений ризик демонстрацій та протестів. Громадянам України бажано слідкувати за ситуацією за допомогою ЗМІ, дотримуватись рекомендацій місцевої влади та утримуватись від відвідання місць скупчення людей. Досить розповсюдженими є крадіжки особистих речей іноземців, особливо у найбільш відвідуваних туристами місцях, а також аеропортах, вокзалах та у громадському транспорті. Під час сезону дощів (червень-серпень) значно підвищується ймовірність зсувів. В цей період необхідно уникати подорожей у високогірні райони.

Характеристика регіонів

Варто пам‘ятати, що Непал розташований в сейсмічно небезпечному регіоні. Серед найбільш небезпечних місць слід визначити такі райони як: Хумла, Мугу, Долпа, Мустанг, Мананг, Ламджунг Горкха, Дхадінг, Расува, Нувакот, Сіндхупалчок, Каврепаланчок, Долакха, Рамешхап, Окхалдхунга, Солукхумбу, Санкхувасабха та Тапледжунг.

Рекомендації. Під час планування треккінгової подорожі у гірські райони цієї країни, правильним буде скористатися послугами перевіреної компанії, яка працює у цій сфері, пересуватися по заздалегідь обраному маршруту в групі. Надто небезпечним є треккінг наодинці. Досить розповсюдженими є випадки нападів на туристів з метою пограбування.

Плануючи подорож до Непалу, доцільно скористатись послугами перевіреної туристичної компанії та оформити страховий поліс, який покриватиме витрати на евакуацію з високогірних районів. Особисті речі, документи та гроші слід зберігати в надійних місцях.

Епідеміологічна ситуація

Найбільш поширеними хворобами у Непалі є гепатит А, черевний тиф, а в південних районах країни - японський енцифаліт, малярія, лихоманка Денге. Подорожуючим слід суворо дотримуватися правил та норм гігієни. При виявленні перших симптомів ймовірного захворювання на лихоманку Денге (озноб, головний біль, підвищена температура, ломота в тілі тощо) слід невідкладно звертатися за медичною допомогою.

Можливості щодо отримання кваліфікованої медичної допомоги, зокрема у віддалених куточках цієї країни, є досить обмеженими. Швидка медична допомога є важкодоступною за межами великих населених пунктів. Вартість лікування є доволі високою.

Крім того, варто враховувати, що у випадку надзвичайної ситуації, або важкої хвороби, досить важко швидко дістатися до сучасних клінік з віддалених районів. Плануючи треккінгову подорож, іноземці зобов’язані отримати картку, яка оформлюється Асоціацією треккінгових агенцій Непалу або Туристичною радою Непалу. Наявність зазначеної картки допомагає визначати приблизне місцезнаходження іноземця під час подорожі.


Демократична Соціалістична Республіка Шрі-Ланка

Демократична Соціалістична Республіка Шрі-Ланка

Столиця                                Шрі-Джаяварденепура-Коте

Населення                            21,6 млн.

Площа                                   65,6 тис. км²

Різниця в часі з Україною  +2.5 год. у літній час +3.5 год. у зимовий час

Мова                                      сингальська, тамільська

Релігія                                    буддизм, Індуїзм, Іслам, Християнство

Грошова одиниця                  рупія

Телефонний код країни        +94

Корисні номери телефонів

Поліція 119

Швидка 110

Туристична поліція +94 112421052

Гаряча лінія Посольства України в Республіці Індія   +91 9205507157

Посольство України в Республіці Індія

Адреса E-1/8, Vasant Vihar, New Delhi - 110057

Номер телефону: +91 1126146041

Електронна адреса emb_in@mfa.gov.ua

Посилання на сайт http://india.mfa.gov.ua

Почесний консул України у Демократичній Соціалістичній Республіці Шрі-Ланка:

Дайя Ветхтхасінгхе

Адреса:  No. 40/1, Dickman’s Road, Colombo-05, Sri Lanka

Номер телефону: + 94 112588924/2584698/2589783

Електронна адреса: globecom@sol.lk

Режим поїздок для громадян України

Громадяни України, які бажають відвідати Шрі-Ланку з туристичною метою, можуть оформити туристичну візу терміном дії до одного місяця в міжнародному аеропорту м. Коломбо та прикордонних пунктах пропуску. Подорожуючим необхідно заздалегідь заповнити електронну форму за допомогою мережі Інтернет (www.eta.gov.lk) та отримати відповідне підтвердження. При проходженні прикордонного контролю іноземців можуть попросити пред’явити зворотній квиток, дорожні чеки чи кредитні картки, а також документи, що підтверджують туристичний характер поїздки. Туристичну візу можливо подовжити в Департаменті міграції та імміграції Шрі-Ланки. Візи інших типів оформлюються лише дипломатичними представництвами та консульськими установами Шрі-Ланки за кордоном.

Митні правила

Дозволено ввезення без сплати мита: 2 пляшки вина та 1,5 л. міцних алкогольних напоїв, 250 мл. парфумів, сувенірна продукція некомерційного призначення вартістю не вище 250 дол. США. Ввезення цигарок та тютюну без сплати мита заборонено. Обмежено ввезення/вивезення вогнепальної зброї, вибухових речовин, фармацевтичних препаратів, продукції комерційного характеру, рослин, фруктів, птахів, антикваріату. Ввезення та вивезення національної валюти обмежено сумою в 5000 ланкійських рупій, а іноземної валюти – у сумі 15 000 дол. США (більша сума має бути належним чином задекларована).

Фітосанітарні правила

Ввезення домашніх тварин дозволено тільки при наявності спеціального дозволу та ветеринарного сертифікату із зазначенням відомостей про щеплення проти сказу.

Орган, що видає дозволи: The Director-General, Animal Production and Health (DGAPH) P.O. Box 13, Peradeniya, Sri Lanka. www.daph.gov.lk.

Подорожі автомобілем

Компетентними органами Шрі-Ланки визнаються Міжнародні посвідчення водія (International Driving License). За відсутності зазначеного посвідчення іноземці мають оформити місцеве посвідчення водія. Детальна інформація щодо оформлення ланкійського посвідчення водія знаходиться за посиланням: http://www.motortraffic.gov.lk.

Стан доріг за межами великих міст є незадовільним. Бажано уникати керування автомобілем у нічний час.

Страхування

Плануючи поїздку до Шрі-Ланки громадянам України рекомендується оформити поліс медичного страхування.

Культурні, релігійні та побутові рекомендації

В умовах тропічного клімату, а також за наявності особливо небезпечних хвороб необхідно дотримуватись санітарно-гігієнічних заходів безпеки, а саме: утриматися від вживання некип’яченої води, молока (рекомендується вживати бутильовану питну та мінеральну воду) та харчового льоду; ретельно мити овочі та фрукти. Прояв неповаги до буддійських релігійних символів карається штрафом або арештом. Фотографування на фоні статуї Будди заборонено.

Безпекова ситуація

Впродовж останніх п’яти років безпекова ситуація в країні є досить стабільною. У той же час, збільшення туристичних потоків до країни призвело до підвищення рівня злочинності у фінансовій та банківській сфері. Шахрайство з кредитними картками є найбільш поширеним видом злочинів в країні, навіть серед іноземців. Досить розповсюдженими є випадки крадіжок коштів та інших цінностей у іноземних туристів.

Характеристика регіонів

Під час подорожей до північних регіонів країни іноземцям у обов’язковому порядку необхідно мати при собі документи, що посвідчують особу та легальний статус перебування на території країни, а також у обов’язковому порядку дотримуватись вказівок та рекомендацій місцевих органів влади та поліції.

Рекомендації

Плануючи подорож до Шрі-Ланки, доцільно скористатись послугами перевіреної туристичної компанії та оформити страховий поліс. Особисті речі, документи та гроші слід зберігати в надійних місцях. Паління та вживання алкоголю у публічних місцях, а також фотографування військових та урядових будівель і об’єктів заборонено. Подорожуючим слід уникати контактів з дикими тваринами.

Епідеміологічна ситуація

Слід звертати увагу на підвищену небезпеку захворювання на лихоманку Денге, а також інші хвороби, які передаються через укуси комах. Подорожуючим наполегливо рекомендується мати при собі та використовувати засоби захисту (репеленти) надійних виробників. При виявленні перших симптомів ймовірного захворювання на лихоманку Денге (озноб, головний біль, підвищена температура, ломота в тілі тощо) слід невідкладно звертатися за медичною допомогою.

Необхідно пам’ятати, що кваліфікована медична допомога на території Шрі-Ланки є важкодоступною за межами великих населених пунктів.

Консульські питання