Посольство України в Республіці Індія

5, Київ 13:34

Республіка Індія

До уваги громадян України, які планують відвідувати Індію.

        Рекомендації щодо правил поведінки

Особливості життя та роботи в Індії вимагають суворого дотримання правил поведінки, а також норм гігієни.

З метою уникнення небажаних ситуацій, які можуть призвести до ускладнень та виникнення різного роду труднощів під час здійснення поїздок, радимо враховувати особливості політичної ситуації в країні, існуючі звичаї та традиції. Необхідно звертати увагу на кліматичні та екологічні умови, рівень санітарно-гігієнічних стандартів, якість питної води та їжі.

При відвідуванні цієї країни слід звертати увагу на підвищену небезпеку захворювання на вірусні та шлунково-кишкові інфекції, лихоманку Денге, а також інші хвороби, які передаються через укуси комах. Подорожуючим наполегливо рекомендується мати при собі та використовувати засоби захисту (репеленти) надійних виробників. При виявленні перших симптомів ймовірного захворювання на лихоманку Денге (озноб, головний біль, підвищена температура, ломота в тілі тощо) слід невідкладно звертатися за медичною допомогою.

В умовах тропічного клімату, а також наявності особливо небезпечних хвороб необхідно дотримуватись санітарно-гігієнічних заходів безпеки, а саме:

 • утриматися від вживання некип’яченої води, молока (рекомендується вживати бутильовану питну та мінеральну воду) та харчового льоду;
 • ретельно мити овочі та фрукти.

Про факти виникнення конфліктних ситуацій, можливих затримань, арештів, громадянам України рекомендується негайно повідомити Посольство.

У випадку, якщо проти Вас було скоєно злочин, законодавством Індії передбачена можливість подання скарги в усній чи письмовій формі до поліцейського відділку.

Так, скарга або заява (FIR– First Information Report) реєструється у випадку вчинення тяжких злочинів, а саме вбивства, зґвалтування, пограбування, викрадення, нападу, незаконного вторгнення до будинку, шахрайства, тощо. При поданні такої заяви громадяни в обов’язковому порядку мають отримати її копію з реєстраційним номером. При цьому слід знати, що заява може бути зареєстрована у будь-якому поліцейському відділенні незалежно від юрисдикції.

Законодавством Індії передбачена також можливість подання скарги щодо злочинів меншого ступеня тяжкості (NC – Non-cognizable Complaint). До таких злочинів віднесені особисті образи, погрози, хуліганство, майнові суперечки, справи пов’язані з порушенням контрактів, родинні суперечки та ін. При поданні скарги в обов’язковому порядку потрібно отримати її реєстраційний номер. При цьому подібні скарги можуть бути подані лише за місцем здійснення злочину. Слід пам’ятати, що поліція не може почати розслідування справи без наказу суду.

Реєстрація скарг обох типів є безкоштовною.

Просимо звернути увагу, що, відповідно до чинного законодавства Республіки Індія, іноземці, які перевищили дозволений візою строк перебування на території країни, зобов’язані в обов’язковому порядку отримати в компетентних органах дозвіл на виїзд (Exit Permit). Зазначені дозволи оформлюються підрозділами Бюро імміграції Індії (Foreigners Regional Registration Offices). Подати заявку на отримання дозволу можливо також за допомогою мережі Інтернет (indianfrro.gov.in).

Враховуючи зазначене, просимо громадян України уникати перевищення строку перебування на території Республіки Індія, визначеного у візових документах, без поважних причин, а також заздалегідь турбуватися про завчасний виїзд з країни.

Крім того, необхідно обов’язково пам’ятати, що Правилами реєстрації іноземців передбачено обов’язок іноземних громадян, які приїздять до Індії на термін, що перевищує 6 місяців, реєструватися протягом 14 днів з моменту прибуття у підрозділах Бюро імміграції Індії за місцем свого перебування.

Увага!  Використання безпілотних літальних апаратів без дозволу Департаменту цивільної авіації Індії не території країни заборонено.

Безпекова ситуація у країні перебування

Безпекова ситуація у штаті Джамму і Кашмір

З огляду на значне загострення безпекової ситуації в індійському штаті Джамму і Кашмір, особливо у Кашмірській долині, Посольство України  в Республіці Індія рекомендує громадянам України утриматись, на даному етапі, від поїздок у зазначений регіон Індії.

Громадянам України, які планують відвідати даний регіон Індії, наполегливо рекомендується уважно стежити за новинами щодо розвитку ситуації в Джамму і Кашмір і відмовитись від поїздок з туристичною метою до цього індійського штату до стабілізації ситуації.

У випадках нагальної необхідності виїзду до штату Джамму і Кашмір рекомендуємо громадянам України попередньо інформувати Посольство України в Республіці Індія щодо місць можливого перебування та можливостей оперативно зв’язатись з ними (номери телефонів, адреси електронної пошти тощо).

У разі потрапляння в надзвичайну ситуацію, загрози життю та здоров’ю громадянам України рекомендується звертатись до Посольства України в Республіці Індія за номерами телефонів: +91-11-2614-60-41, +91-92-0550-71-57 («гаряча лінія» ПУ) або на цілодобову «гарячу лінію» МЗС України: +38-044-238-16-57.    

 

Безпекова ситуація в інших штатах Індії

За даними МВС Індії, безпекова ситуація в країні, хоча і демонструє певну тенденцію до покращення, все ще залишається досить непростою та характеризується такими основними проблемними факторами:

- транскордонний тероризм в індійському штаті Джамму і Кашмір

У поточному році фіксується значна кількість спроб інфільтрації бойовиків терористичних організацій на територію штату Джамму і Кашмір, а також випадків порушення режиму припинення вогню на Лінії контролю з Пакистаном. Протягом минулого року під час збройних сутичок з терористами ліквідовано 108 бойовиків, загинуло 39 правоохоронців та 17 цивільних осіб. Протягом цього року кількість випадків інфільтрації бойовиків збільшилась на 65%, правоохоронцями було ліквідовано 64 терориста. На даний час у Кашмірській долині активно діє близько 200 бойовиків. В останні два місяці спостерігається значне ускладнення обстановки, яке характеризується збільшенням кількості нападів на поліцейські патрулі та сили безпеки з боку бойовиків терористичних угруповань.

- збройні сутички з сепаратистами у північно-східних штатах Індії

Загальна безпекова обстановка в північно-східних штатах Ассам, Аруначал Прадеш, Маніпур, Мегалайя, Мізорам, Нагаленд та Тріпура  протягом останнього періоду помітно покращилась, хоча і залишається непростою. У 2015 р. було зафіксовано 574 інциденти, в яких 149 екстремістів було вбито та 1900 арештовано, загинуло 46 представників сил безпеки та 46 цивільних осіб. Найбільш складна ситуація спостерігається у ряді районів штатів Ассам, Маніпур, Мегхалайя та Нагаленд.

Вся територія штатів Аруначал Прадеш, Маніпур, Мізорам, Нагаленд,  а також частина штату Сіккім, відповідно до діючого в Індії законодавства, є обмеженими для відвідування іноземцями районами. Проте, останнім часом з метою сприяння туризму території Маніпуру, Мізораму та Нагаленду тимчасово виключені із зазначеного режимного переліку.

- активність ліворадикальних екстремістів-маоїстів

Одним з основних факторів, який суттєво впливає на безпекову ситуацію в Індії, залишається також ліворадикальний екстремістський маоїстський рух, що найбільш активно представлений у деяких центральних та східних штатах країни (Західна Бенгалія, Андхра Прадеш, Чхаттісгарх, Джхаркханд, Телангана, Одіша, Біхар та Махараштра). Маоїстські угруповання дислокуються, як правило, у важкодоступних лісових місцевостях, де створюють т.зв «звільнені зони», розміщують свої тренувальні табори.  

Ситуація у районах активності ліворадикальних екстремістів дещо покращилась. Загалом протягом 2015 року зафіксовано 1088 інцидентів, під час яких загинуло 226 осіб, ліквідовано 89 бойовиків, 1668 арештовано. Спостерігається зменшення рівня загроз у всіх штатах, окрім Андхра Прадеша та Чхаттісгарха, де кількість інцидентів збільшилась, відповідно, на 94 та 42 відсотки.

- внутрішня терористична активність в інших регіонах країни перебування

Протягом останнього періоду ситуація в інших регіонах Індії залишалась стабільною та відносно безпечною. Було лише зафіксовано два терористичні напади в штаті Панджаб, пов’язані з проникненням на індійську територію бойовиків з території Пакистану. У результаті цих терактів, крім терористів, які були знешкоджені, загинуло 11 поліцейських, 30 осіб поранено. Індійські правоохоронці покладають відповідальність за напад на бойовиків терористичної організації «Лашкар-і-Таїба». 

 

Умови працевлаштування

Іноземці, які мають намір працювати в Індії, мають отримати візу відповідного типу. Існує два типи віз, власники яких мають право на працевлаштування в Індії:

 • бізнес-віза – оформлюється з метою відвідання Індії з діловою метою для роботи в іноземних компаніях.

Робоча віза до Індії видається:

 • співробітнику чи інтерну індійської компанії;
 • особі, яка приїздить в Індію для роботи як волонтер у неурядовій організації.

В останньому випадку у візі проставляється спеціальна відмітка «робота в неурядовій організації». Члени родини , які супроводжують таку особу, повинні отримати в’їзну візу.

Робочу візу можуть отримати наступні категорії іноземних громадян:

 • іноземець, який має намір працювати як консультант на контрактній основі в індійській компанії та якому виплачується фіксована заробітна плата;
 • іноземні художники, на час дії робочого контракту;
 • іноземні спортсмени та тренери на період дії контракту з індійським клубом чи організацією;
 • приватні підприємці та незалежні консультанти;
 • викладачі іноземних мов;
 • інженери/технічні співробітники, що прибули до Індії для встановлення технічного обладнання.

За наявності робочої візи на строк дії більше ніж 180 днів, необхідно зареєструватися в бюро з питань реєстрації іноземних громадян (FRRO/FRO).

Умови отримання медичних та соціальних послуг

Медичну допомогу в Індії іноземці можуть отримати на комерційній основі в будь-якому шпиталі країни. Всі витрати, що пов’язані з наданням медичної допомоги, оплачуються самими іноземцями. При цьому слід врахувати, що оплата для іноземців є значно більшою, ніж для місцевих громадян. Українським громадянам, які мають на меті відвідати Індію, рекомендовано оформлювати поліс медичного страхування.

Зважаючи на досить низьку якість обслуговування в державних медичних закладах, кількість яких становить приблизно 25% від загальної кількості медичних закладів цієї країни, доцільно звертатися до приватних медичних закладів, якість обслуговування в яких значно вища.

Втім, рівень індійської медицини на сьогоднішній день відповідає світовим стандартам. Сучасні медичні клініки оснащені новітнім обладнанням для діагностики та лікування, проведення хірургічних операцій.

Значна кількість іноземців приїздить до Індії для лікування онкологічних захворювань. Досить високого рівня досягли технології пересадки кісткового мозку.

Широкі можливості мають і ті пацієнти, які надають перевагу нетрадиційній медицині.

Вартість лікування, при досить високій якості, є значно меншою ніж в західних країнах. Вартість за надання медичних послуг визначається індивідуально для кожного пацієнта, в залежності від захворювання, стану організму, віку.

Митні питання

На територію Індії дозволено безмитне ввезення:

 • цигарок – 100 шт. чи 25 шт. сигар або тютюну – 125 гр.
 • алкогольних напоїв – 2 л.
 • прикрас, продуктів харчування, побутових предметів та речей для особистого користування;
 • комп'ютер (ноутбук, нетбук) – 1 шт.

Ввезення іноземної валюти не обмежено (у разі наявності суми, що перевищує 5 000 дол. США, а також 10 000 дол. США в різноманітних платіжних засобах обов’язково потрібно заповнювати декларацію).

Обмежено ввезення/вивезення:

 • наркотичних препаратів;
 • психотропних речовин;
 • вогнепальної зброї та боєприпасів;
 • зникаючі види тварин та рослин;
 • радіопередавачів;
 • злитків золота;
 • золотих монет;
 • національної індійської валюти;
 • шкір диких тварин та пір’я птахів (рідких видів);
 • виробів із шкіри рептилій;
 • старовинних монет;
 • антикваріату;
 • супутникових телефонів без відповідної ліцензії Міністерства комунікацій та інформаційних технологій Індії.

 

Корисні номери телефонів

Поліція – 100

Швидка допомога – 102

Гаряча лінія Посольства України в Республіці Індія - +91 9205507157

Відділ реєстрації іноземців (FRRO в м. Делі) – +91 11 26711348

 

 

Мапа


Народна Республіка БангладешІноземці мають право отримати в’їзні візи в Бангладеш в прикордонному пункті пропуску міжнародного аеропорту м. Дакка в таких випадках:
    - відсутність акредитації Посольства Бангладеш в країнах походження іноземця;
    - наявність відповідних двосторонніх угод;
    - наявність документів, що підтверджують факт одруження з громадянами Бангладеш.

Рекомендації щодо правил поведінки

Подорожуючим до Бангладеш варто враховувати поточну політичну ситуацію. Оскільки в цій країні досить частими є політичні демонстрації, які призводять до насилля, всім подорожуючим наполегливо рекомендується уникати потенційно небезпечних ситуацій та людних місць.

Іноземцям слід враховувати і епідеміологічну ситуацію (особливо в період сезонних епідемій). Враховуючі кліматичні особливості країни радимо:

 • ретельно мити овочі та фрукти;
 • вживати кип'ячену воду та молоко, або бутильовану воду;
 • використовувати дизенфікуючі засоби.

Для профілакти рекомендовано зробити щеплення проти:

 • черевного тифу;
 • гепатиту А;
 • гепатиту В.

Враховуючи те, що Бангладеш знаходиться в зоні сейсмологічної активності, при відвідуванні цієї країни слід враховувати сейсмологічну ситуацію та погодні умови. При тропічних циклонах та повенях слід прислухатися до порад місцевих органів влади та служб. 

Безпекова ситуація у країні 

У зв'язку із загострення безпекової ситуації та суттєвим зростанням протягом останніх тижнів рівня терористичної загрози в Народній Республіці  Бангладеш, Посольство України  в Республіці Індія рекомендує громадянам України утриматись від відвідин даної країни.

У разі потрапляння в надзвичайну ситуацію, загрози життю та здоров’ю громадянам України рекомендується звертатись до Посольства України в Республіці Індія за номерами телефонів: +91-11-2614-60-41, +91-92-0550-71-57 («гаряча лінія» ПУ) або на цілодобову «гарячу лінію» МЗС України: +38-044-238-16-57.    

Умови працевлаштування

При плануванні виїзду за кордон з метою працевлаштування через українських посередників МЗС України рекомендує громадянам України перевіряти наявність в суб’єкта господарської діяльності відповідної ліцензії на посередництво у працевлаштуванні на роботу за кордоном через Міністерство соціальної політики України (сайт -  www.mlsp.gov.ua, розділ «Діяльність» - «Працевлаштування за кордоном»).

Як і в сусідніх країнах, влада Бангладеш надає надзвичайно великого значення працевлаштуванню співвітчизників за кордоном. Урядом заохочуються заходи щодо підготовки співвітчизників до від’їзду для роботи за кордоном. Починаючи з 70-тих рр. минулого століття рух робочої сили за кордон з Бангладеш почав різко зростати. Дохід, який приносять закордонні робітники є важливим внеском в економіку та розвиток даної країни. Більшість громадян Бангладеш обирають для роботи такі країни як Саудівська Аравія, ОАЕ, Кувейт, Катар, Оман, Ірак, Лівія, Бахрейн, Іран, а також країни південно-східної Азії (Малайзію, Сінгапур, Бруней та Південну Корею). Так, в одній Саудівській Аравії нараховується близько половини від загальної кількості  всіх робітників з Бангладеш, які працюють за кордоном.
Для того щоб працювати в Бангладеш, іноземець має отримати дозвіл на роботу. Іноземці мають право працювати лише на підприємствах, що належним чином зареєстровані відповідним органом. Іноземних громадян зазвичай приймають на роботу за відсутності кандидатів – громадян Бангладеш на вакантні посади. В компаніях відсоток іноземців не має перевищувати 5%. Крім того, іноземець має отримати дозвіл Міністерства внутрішніх справ. Слід пам’ятати, що роботодавець зобов’язаний видати гарантійний лист в якому в обов’язковому порядку буде зазначене прізвище та ім’я, номер паспорта, посада, строк перебування в Бангладеш.

Умови отримання медичних та соціальних послуг

Рівень місцевих державних медичних закладів в цій країні є досить низьким. Сучасні медичні клініки знаходяться лише у великих містах (Дакка, Чіттагонг). Відвідувачам рекомендовано звертатися до приватних медичних закладів, де вартість надання послуг є дещо вищою.

Митні питання

Митним законодавством Бангладеш дозволено безмитне ввезення особистих речей та одягу, 200 цигарок (або 50 сигар), 225 гр. тютюну, двох пляшок алкогольних напоїв, 250 мл. парфумів. Коштовності та електронні прилади (за виключенням фотокамер) повинні бути внесені в декларацію. Іноземцям дозволено ввезення 1000 дол. США та 150 бангл. такка (сума більша 150 дол. США має бути задекларована).

Обмежено ввезення/вивезення: вогнепальної зброї, предметів військового призначення, наркотичних препаратів, золотих монет, золота (злитків та пластин), карт та діаграм, антикваріату та археологічних цінностей, а також диких тварин, шкір тварин, яловичини, баранини, кокосів, яєць, деяких видів насіння, зерна, молочної продукції, цукру, цибулі, рису.

В міжнародних аеропортах діє служба санітарного, фітосанітарного та ветеренарного контролю. Ввезення та вивезення домашніх твариндозволено тільки при наявності ветеринарного сертифікату.

Корисні номери телефонів

1.    Почесний Консул України в Бангладеш Ахмед Акбар Собхан - +88028402215
2.    Швидка допомога – 199
3.    Поліція – 999
4.    Гаряча лінія Посольства України в Республіці Індія - +91 9205507157


Бутан

Рекомендації щодо правил поведінки

Бутан є однією з найменш вивчених і важкодосяжних країн в світі. Разом з тим, туризм займає третє місце в економіці Бутану. Оформлення візи для в‘їзду до цієї країни складається з двох етапів. Першим етапом є отримання візового дозволу, а другий – отримання візи в аеропорту. На першому етапі турист чи туристичне агенство, яке оформило тур, відправляють відскановані копії закордонних паспортів приймаючій стороні (бутанському туроператору), який передає запит на оформлення візового дозволу, копії паспортів та документи, що підтверджують оплату туру в Туристичну Корпорацію Бутану (BTCL). У випадку позитивної відповіді туристу буде виданий «візовий дозвіл». Слід зазначити, що без даного дозволу продаж авіаквитків до пунктів призначення в Бутані неможливий.
В аеропорту необхідно надати наступні документи:
- закордонний паспорт;
- візовий дозвіл;
- 2 фотокартки 3х4 см.;
- зворотні квитки чи квитки в третю країну;
- підтвердження наявності достатніх грошових коштів для здійснення поїздки із розрахунку 250 дол. США на добу.
Візовий збір складає 20 дол. США та сплачується безпосередньо в аеропорту Бутану.
Розгляд запиту на отримання дозволу триває від 3 до 10 робочих днів.
В аеропорту оформлюється віза терміном дії на 15 днів. Продовжити термін дії візи можна, перебуваючи в Бутані. Для цього слід звернутися до візового відділу МЗС Бутану або до офісу Туристичної Корпорації Бутану.

Безпекова ситуація у країні перебування

Рекомендована профілактика холери, гепатиту А та В, тифу, менінгіту. Небезпека захворювання на японський енцифаліт та малярію існує у південних областях.
Вакцинація проти жовтої лихоманки є обов’язковою для всіх туристів, які прибувають із потенційно небезпечних районів. Місцеву воду слід прокип’ятити перед вживанням та вживати, по можливості, лише бутильовану питну воду та уникати плавання в будь-яких озерах та водоймах. М’ясо та рибу слід споживати лише гарячими, а фрукти мають бути очищені від шкіри.Не рекомендовано купляти їжу на вулицях.

Умови працевлаштування

При плануванні виїзду за кордон з метою працевлаштування через українських посередників МЗС України рекомендує громадянам України перевіряти наявність в суб’єкта господарської діяльності відповідної ліцензії на посередництво у працевлаштуванні на роботу за кордоном через Міністерство соціальної політики України (сайт -  www.mlsp.gov.ua, розділ «Діяльність» - «Працевлаштування за кордоном»).

В Бутані іноземні робітники в основному працюють за контрактом. Такі іноземці мають великий досвід роботи у відповідній сфері, але конкуренція в Бутані є досить великою.
В цій країні існує можливість отримати так звану «сезонну» роботу. Існують дуже вигідні пропозиції для іноземних студентів.

Умови отримання медичних та соціальних послуг

В Бутані є досить популярним лікування за допомогою ліків, що виготовлені за народними рецептами з мінералів та рослин. Щорічно понад 40 тисяч пацієнтів лікуються в Інституті народної медицини, що знаходиться у столиці країни, м. Тхімпху, а по всій країні в центрах народної медицини лікуються понад 100 тисяч осіб на рік. Такі центри були інтегровані в національну систему охорони здоров’я і прикріплені до районних лікарень. Разом з тим, іноземцям доцільніше звертатися до приватних медичних закладів, де якість обслуговування є вищою.
Зважаючи на значний ризик захворювання, подорожуючим до Бутану рекомендовано зробити щеплення проти жовтої лихоманки, а також гепатиту, тифу та правця.
Слід проявляти обережність у зв’язку із високим ризиком захворювання на хвороби, що передаються через укуси комах, а також уникати контактів з дикими тваринами.

Митні питання

Дозволене ввезення без сплати мита 2 пляшок алкогольних напоїв, 1 флакону парфумів до 2 унцій, 50 гр. золота, 1 кг. срібла, відеокамери. Іноземну валюту можна ввозити та вивозити на суму не більше 10000 дол. США. Забороняється ввозити в країну зброю без спеціального дозволу королевської армії Бутану, рослини та тварини – Міністерства сільського господарства, телекомунікаційне обладнання – Міністерства зв‘язку.

Корисні номери телефонів

1.    Швидка допомога – 110
2.    Поліція – 113
3.    Гаряча лінія Посольства України в Республіці Індія - +91 9205507157

Мапа


Мальдіви

 

Громадяни України, які планують відвідати Мальдівську Республіку на період не більше 30 днів, незалежно від мети візиту (за винятком працевлаштування) отримують дозвіл на в’їзд в країну в міжнародному аеропорту м. Мале, надаючи при цьому закордонний паспорт, зворотній квиток, підтвердження бронювання готелю та документ, що підтверджує платоспроможність. Для отримання візи терміном понад 30 днів чи для подовження діючої візи необхідно надіслати до Департаменту міграції Мальдівської Республіки вищезазначені документи разом з документом, що підтверджує мету візиту.

Рекомендації щодо правил поведінки

Мальдіви – популярне місце для туристів. Разом з тим, відвідувачам слід пам’ятати, що основною релігією в країні є іслам, що певним чином відображається на місцевих звичаях та правилах поведінки.

Переважна більшість туристів тут проводять час на узбережжі. Проте, залишаючи готель, українським громадянам рекомендовано дотримуватися правил безпеки, а також зберігати особисті речі та цінності в безпечних місцях.

Безпекова ситуація у країні перебування

В столиці країни час від часу проходять демонстрації та протести. З цієї причини мальдівська влада закликає іноземців не брати участі у місцевих страйках та демонстраціях та уникати місць проведення останніх.

Умови працевлаштування

При плануванні виїзду за кордон з метою працевлаштування через українських посередників МЗС України рекомендує громадянам України перевіряти наявність в суб’єкта господарської діяльності відповідної ліцензії на посередництво у працевлаштуванні на роботу за кордоном через Міністерство соціальної політики України (сайт -  www.mlsp.gov.ua, розділ «Діяльність» - «Працевлаштування за кордоном»).

Для того щоб знайти роботу на Мальдівах потрібно володіти навичками, які користуються попитом в цій країні і який не може бути задоволений місцевими жителями. Заборонена для мальдівців, але дозволена для іноземців  професія – бармен. Більшість барменів родом з Індії та Шрі-Ланки. Інструктори по віндсерфінгу та дайвінгу теж зазвичай іноземці, в основному з Європи чи Японії. Крім того, тут є велика кількість іноземців-гідів.
У разі, якщо іноземець, який приїхав у відпустку та зміг знайти роботу, він має на деякий час покинути країну для того щоб майбутній працедавець зміг отримати для нього дозвіл на працевлаштування. Іноземці можуть бути прийняті на роботу лише за наявності дозволу з Міністерства праці та зайнятості. За законодавством цієї країни за 48 годин до прибуття працівника необхідно повідомити про це Департамент імміграції та еміграції Мальдів. Заява про отримання резидентської візи має бути подана протягом тижня після отримання дозволу на роботу.
Працівник має пройти медичний огляд та здати аналіз крові. Якщо медогляд пройдений нормально, такому робітнику видається ідентифікаційна картка з фотографією, в якій вказані його посадові обов’язки.
Працедавець має отримати спеціальний дозвіл та несе повну відповідальність щодо забезпечення засобів існування робітнику, а також додаткові витрати, які прописані в контракті та витрати у випадку смерті робітника.
Дружині чи чоловіку іноземного працівника також може бути запропонована робота.
Діючий дозвіл має бути негайно відмінений, якщо робітник покидає територію Мальдів. У разі відпустки робітник зобов’язаний надати до Департаменту імміграції та еміграції лист від свого працедавця про те, що він має дозвіл залишити острів.
Існують схвалені мальдівським урядом форми трудових контрактів для висококваліфікованих і малокваліфікованих робітників.
Слід додати, що для працевлаштування та оформлення дозволу на проживання необхідно щоб за вас поручився респектабельний громадянин Мальдів.

Умови отримання медичних та соціальних послуг

Можливості надання медичної допомоги в зазначеній країні надзвичайно обмежені. Дві клініки функціонують лише у столиці країни м. Малє. Втім, більшість готелів знаходиться поблизу столиці, що дає можливість, у разі потреби, швидко дістатися до зазначених медичних закладів.

Відвідувачам країни слід отримати страховий поліс перш ніж розпочати свою подорож. Крім того, подорожуючим слід мати при собі ліки, що необхідні для надання першої медичної допомоги.

Митні питання

Ввезення та вивезення іноземної валюти не обмежене. Дозволяється ввозити без сплати мита 200 цигарок та 125 мл. парфумів. Суворо забороняється провозити алкогольні напої, ковбасу «салямі», свинину та наркотичні препарати. Заборонений вивіз чорного коралу та виробів із нього (крім сувенірів, що виготовлені виробниками, які мають спеціальний сертифікат уряду), а також виробів з панцира морської черепахи.

Корисні номери телефонів

1.    Швидка допомога – 102
2.    Поліція – 102
3.    Гаряча лінія Посольства України в Республіці Індія - +91 9205507157


Республіка Непал

Рекомендації щодо правил поведінки

За інформацією непальських компетентних органів, основним злочином, що вчиняється іноземцями в цій країні є вживання та перевезення наркотичних речовин. У цьому зв’язку, звертаємо увагу громадян України, що за вживання та транспортування наркотичних засобів іноземці можуть бути притягнуті до кримінальної відповідальності (навіть до довічного ув’язнення).

Найбільш поширеними хворобами в Непалі є гепатит А, черевний тиф, а в південних районах країни - японський енцифаліт, малярія, лихоманка Денге. Так, в умовах спекотного клімату та наявності небезпечних інфекційних захворювань подорожуючим слід суворо дотримуватися правил та норм гігієни.

Чинним міграційним законодавством Непалу передбачено, що іноземні громадяни (крім Нігерії та Тайваню) мають право отримати в’їзні туристичні візи терміном дії до двох місяців в міжнародному аеропорту м. Катманду та в шести прикордонних пунктах пропуску. Для цього необхідно надати такі самі документи, які вимагаються під час оформлення ланкійської туристичної візи. Для подовження терміну дії цієї візи (до чотирьох місяців) необхідно звертатися до Департаменту імміграції МВС Непалу. Всі інші типи віз видаються в посольствах або консульських установах Непалу за кордоном.

Безпекова ситуація у країні перебування

Під час відвідання Непалу варто пам‘ятати, що якщо ви хочете вирушити в треккінгову подорож в гірські райони цієї країни, правильним буде скористатися послугами респектабельної компанії, яка працює в цій сфері, пересуватися по заздалегідь обраному маршруту в групі. Надто небезпечним є треккінг наодинці.

Варто пам‘ятати, що Непал розташований в сейсмічно небезпечному регіоні. Серед найбільш небезпечних місць слід визначити такі райони як: Хумла, Мугу, Долпа, Мустанг, Мананг, Ламджунг Горкха, Дхадінг, Расува, Нувакот, Сіндхупалчок, Каврепаланчок, Долакха, Рамешхап, Окхалдхунга, Солукхумбу, Санкхувасабха та Тапледжунг.

Поліс медичного страхування необхідно придбати заздалегідь, особливо, якщо ви плануєте здійснити подорож в гори.

У разі потрапляння в надзвичайну ситуацію, загрози життю та здоров’ю громадянам України рекомендується звертатись до Посольства України в Республіці Індія за номерами телефонів: +91-11-2614-60-41, +91-92-0550-71-57 («гаряча лінія» ПУ) або на цілодобову «гарячу лінію» МЗС України: +38-044-238-16-57.

Умови працевлаштування

При плануванні виїзду за кордон з метою працевлаштування через українських посередників МЗС України рекомендує громадянам України перевіряти наявність в суб’єкта господарської діяльності відповідної ліцензії на посередництво у працевлаштуванні на роботу за кордоном через Міністерство соціальної політики України (сайт -  www.mlsp.gov.ua, розділ «Діяльність» - «Працевлаштування за кордоном»).

Хоча в Непалі розроблені та набули чинності законодавчі акти, що регулюють питання працевлаштування, а також обміну робочої сили, деякі необхідні та досить важливі положення, нажаль, до них не включені. Головні зусилля в цій галузі спрямовані на розробку відповідного законодавства, яким будуть регулюватися питання працевлаштування для робітників усіх секторів. Разом з тим, в Законі 1992 р., який регулює питання працевлаштування, прописані відповідні положення лише для робітників так званого «офіційного» або організованого сектору. Умови праці для робітників «неофіційного» або «неорганізованого» сектору належним чином неврегульовані.
 Загальновідомим є той факт, що в Непалі велика кількість іноземних працівників, особливо з Індії. Як правило, такі громадяни спеціально приїздять до Непалу для малокваліфікованої  роботи. Іноземні громадяни по більшій мірі працюють в «неофіційному» секторі та займають посади перукарів, дрібних торговців, каменярів. Іноземні громадяни мають право працювати в Непалі тільки за наявності спеціального дозволу, що затверджений органом виконавчої влади, який відповідає за питання працевлаштування та зайнятість населення. Разом з тим, іноземний громадянин може бути прийнятий на посаду лише після того, як буде визначено, що на відповідні вакантні посади не має кандидатів – громадян Непалу. Крім того, у зазначеній ситуації мають вживатися заходи щодо підготовки потрібних фахівців, саме громадян Непалу.

Умови отримання медичних та соціальних послуг

Можливості щодо отримання кваліфікованої медичної допомоги, зокрема у віддалених куточках цієї країни є досить обмеженими. Охорона здоров’я в Непалі знаходиться на досить низькому рівні, окрім столиці країни м. Катманду. Вартість оплати послуг щодо лікування є досить високою. Крім того варто враховувати, що у випадку надзвичайної ситуації, або важкої хвороби, досить важко швидко дістатися до сучасних клінік з віддалених районів.  
Разом з тим, іноземці, так як і громадяни Непалу, мають можливість отримати безкоштовні медичні послуги в державних медичних закладах, що не передбачає обов’язкову наявність для іноземців страхового полісу, який гарантує оплату вартості за надані медичні послуги. Зважаючи на досить низьку якість обслуговування в державних медичних закладах, а також недостатню кількість медичних препаратів, доцільно звертатися до приватних медичних закладів.

Слід враховувати, що «швидка допомога», як правило, не має в наявності медичних препаратів для надання першої медичної допомоги.

Українським громадянам, які мають на меті відвідати Непал, рекомендовано оформлювати поліс медичного страхування. Крім того, у разі планування подорожі до гірських районів країни, слід завчасно передбачити можливості евакуації до м. Катманду.

Митні питання 

Згідно діючим правилам на територію Непалу заборонено ввозити та вивозити зброю, предмети військового призначення, наркотичні препарати. Законодавством цієї країни дозволяється ввезення без сплати мита 100 цигарок чи 25 сигар, 1 – 1.5 л. алкогольних напоїв. Окремо оформлюються відеокамера, радіоприймач, магнітофон, велосипед, годинник та електронні товари – ввезення цих товарів можливе лише за умови їхнього декларування та подальшого вивезення з країни. Туристи можуть вивозити сувеніри (зі спеціальним сертифікатом можна вивезти і предмети антикваріату «віком» не більше 100 років). Вивезення будь-яких металевих статуй, ікон та картин, на яких зображені божества, дозволене тільки за наявності дозволу Департаменту археології Непалу. Іноземцям без декларування дозволяється ввозити валюту в розмірі не більше 2000 доларів США. Валюту можливо обміняти в аеропорту непальської столиці чи обмінних пунктах. Для ввезення домашніх тварин необхідно мати відповідний документ, що підтверджує наявність у тварини всіх щеплень.

Корисні номери телефонів

1.    Почесний Консул України в Непалі Кіран Вайдья – +97714416544, -97714416767, +97714418847
2.    Поліція – 100
3.    Швидка допомога – 102
4.    Гаряча лінія Посольства України в Республіці Індія - +91 9205507157


Демократична Соціалістична Республіка Шрі-Ланка

Рекомендації щодо правил поведінки

Дедалі більшу роль в економіці країни відіграє туризм. Курортні міста є популярними серед іноземних туристів, які, головним чином, проводять вільний час на морському узбережжі. Однак, радимо громадянам України бути досить обережними при купанні та дотримуватись правил безпеки.

Відвідувачам слід прислухатися до порад місцевих служб, оскільки в Шрі-Ланці досить часто трапляються тропічні циклони та повені.

Особисті речі, документи та гроші слід зберігати в надійних місцях, так як не рідко трапляються випадки пограбування. Плануючи подорож до Шрі-Ланки, доцільно скористатись послугами перевіреної туристичної компанії.

Згідно з законодавством Шрі-Ланки, іноземці із 78 країн світу (в т.ч. Україна, країни ЄС, СНД, США, Канада, Японія, Китай), які бажають відвідати цю країну з туристичною метою, можуть оформити туристичну візу терміном дії до одного місяця в міжнародному аеропорту м. Коломбо та прикордонних пунктах пропуску. При цьому необхідно надати закордонний паспорт, зворотній квиток, дорожні чеки чи кредитні картки з достатньою сумою грошей, дві фотокартки, документи, що підтверджують туристичний характер поїздки. При необхідності туристичну візу можливо подовжити в Департаменті міграції та імміграції Шрі-Ланки. Візи інших типів оформлюються лише дипломатичними представництвами та консульськими установами Шрі-Ланки за кордоном.


Безпекова ситуація у країні перебування

В цілому, впродовж останніх п’яти років, безпекова ситуація в країні є досить стабільною. Швидкими темпами ведеться будівництво нових офісних та торгівельних центрів, здійснюється ремонт старих та спорудження нових доріг.
Такий бурхливий розвиток економіки країни призвів до підвищення рівня злочинності у фінансовій та банківській сфері. Шахрайство з кредитними картками є найбільш поширеним видом злочинів в країні, навіть серед іноземців, які приїздять сюди в пошуках легкої наживи.
У цій країні досить поширений японський енцифаліт, правець та сказ. Туристам рекомендовано носити одяг з довгими рукавами. 

Умови працевлаштування

При плануванні виїзду за кордон з метою працевлаштування через українських посередників МЗС України рекомендує громадянам України перевіряти наявність в суб’єкта господарської діяльності відповідної ліцензії на посередництво у працевлаштуванні на роботу за кордоном через Міністерство соціальної політики України (сайт -  www.mlsp.gov.ua, розділ «Діяльність» - «Працевлаштування за кордоном»).

Рух робочої сили зі Шрі-Ланки за кордон продовжує помітно зростати протягом останніх років, а дохід закордонних робітників став одним із основних джерел надходжень до національного бюджету. Ланкійським урядом всіляко заохочується бажання співвітчизників, як кваліфікованих так і малокваліфікованих робітників,  працювати за кордоном.
Для іноземців, які приїздять до цієї країни, теж існує багато можливостей віднайти роботу. Так, іноземці займаються як малокваліфікованою так і висококваліфікованою роботою.  Для отримання дозволу на працевлаштування іноземцеві необхідно подати аплікаційну форму та інші документи до ланкійського Департаменту з питань імміграції та еміграції. Слід враховувати, що шанси отримати роботу є значно вищими коли іноземець вільно володіє офіційними мовами Шрі-Ланки, а саме сингальською або тамільською. Резюме має відображати особисті дані, а також досвід роботи. Процедура інтерв’ювання при прийнятті на роботу в Шрі-Ланці може включати класичне інтерв’ю та психологічні тести.

Умови отримання медичних та соціальних послуг

Швидка медична допомога є важко доступною за межами великих населених пунктів цієї країни. У разі необхідності, Ви можете бути відправлені на лікування до столиці Шрі-Ланки м. Коломбо.
При відвіданні цієї країни слід звернути увагу, що випадки захворювання на лихоманку Денге, чікінгунью, а також малярію тут є досить частими. Саме тому подорожуючим наполегливо рекомендується мати при собі засоби, що захищають від укусів комах. Крім того, слід уникати контактів з дикими тваринами.
Для отримання кваліфікованої медичної допомоги доцільно звертатися до приватних клінік, оскільки якість надання медичних послуг в державних медичних закладах, як і в сусідніх країнах є низькою, хоча і не вимагає обов’язкової наявності страхового полісу.

Митні питання

Законодавством Шрі-Ланки іноземцям, яким виповнилося 18 років дозволено ввезення без сплати мита 2 пляшок вина та 1,5 л. міцних алкогольних напоїв, 250 мл. парфумів та сувенірної продукції некомерційного призначення, вартістю не вище 250 дол. США. Ввезення цигарок та тютюну без сплати мита заборонене. Ці товари також мають бути задекларовані. Заборонено ввезення/вивезення наркотичних речовин, матеріалів порнографічного змісту, матеріалів, що висміюють релігійні вірування. Обмежено ввезення/вивезення вогнепальної зброї, вибухових речовин, фармацевтичних препаратів, продукції комерційного характеру, рослин, фруктів, птахів, антикваріату. Ввезення та вивезення домашніх тварин дозволено тільки при наявності спеціального дозволу та ветеринарного сертифікату. Заборонено ввезення індійської та пакистанської валюти. Ввезення та вивезення національної валюти обмежено сумою в 5000 ланкійських рупій, а іноземної валюти 15 000 дол. США (сума більша має бути належним чином задекларована). Слід звернути увагу, що для вивезення виробів із слонової кістки, монет та марок, необробленого дорогоцінного каміння потрібен спеціальний дозвіл.

Корисні номери телефонів

1.    Почесний Консул України в Шрі-Ланці Дайя Ветхтхасінгхе – +94 11 2588924, +94 11 2589783,+94 11 2584698
2.    Швидка допомога – 110
3.    Поліція – 119
4.    Гаряча лінія Посольства України в Республіці Індія - +91 9205507157