ДО УВАГИ ПОДОРОЖУЮЧИХ!
Постановою Кабінету Міністрів України від 14.11.2018 р. №954 внесено зміни до Правил оформлення віз для в’їзду в Україну і транзитного проїзду через її територію (затверджені Постановою Кабінету Міністрів України від 01.03.2017 р. №118). Згідно з цими змінами, з 01.01.2019 р. скасовано процедуру оформлення віз для в’їзду в Україну з туристичною чи діловою метою (так звані Visa on Arrival). В рамках подальшої лібералізації візових процедур Україна продовжує розвивати проєкт електронних віз. Список країн, громадяни яких отримають право на оформлення українських е-Віз, наразі узгоджується.
Підрозділи МЗС України в пунктах пропуску через державний кордон в міжнародних аеропортах «Бориспіль» і «Одеса» оформлюють:
1) короткострокові візи (тип «С») для разового в’їзду в Україну на строк до 15 днів:
- з дипломатичною або службовою метою за клопотанням державних органів України;
- з метою ліквідації наслідків надзвичайної ситуації в Україні за клопотанням Державної служби з надзвичайних ситуацій;
- з метою невідкладного медичного лікування або участі в похованні близького родича, що підтверджується відповідними документами;
- пілотам та іншим членам екіпажів повітряних суден, які здійснюють міжнародні польоти, за наявності ліцензії пілота або посвідчення (сертифіката) члена екіпажу, що передбачені Додатком 9 до Конвенції про міжнародну цивільну авіацію 1944 року.
2) транзитні візи (тип «В») для разового в’їзду в Україну на строк до 5 днів членам екіпажів іноземних суден, що перебувають в українських портах, за наявності виписки з суднової ролі.
Департамент консульської служби МЗС України рекомендує всім іноземцям, які мають намір звертатися за оформленням візи в міжнародних аеропортах, попередньо заповнити візову анкету та зареєструвати візове клопотання на веб-сторінці http://visa.mfa.gov.ua.
Наявність попередньо зареєстрованої, роздрукованої і власноруч підписаної заявником візової анкети, а також інших необхідних для оформлення візи документів дозволить значно зменшити час очікування на опрацювання клопотання про відкриття візи.
Для оформлення візи подаються:
1) паспорт, який має відповідати таким вимогам:
- бути дійсним не менш як 3 місяці після задекларованої дати виїзду з території України;
- містити не менше 2-х вільних сторінок;
- бути строком дії не більше 10 років.
2) заповнена та підписана візова анкета (для пришвидшення розгляду візового звернення перейдіть, будь ласка, за цим посиланням для заповнення анкети онлайн).
Візові анкети від імені недієздатних осіб подають їх законні представники. Особи, відомості про яких внесені до паспортного документа іноземця і які прямують разом з ним, подають окремі візові анкети. Візові анкети неповнолітніх осіб подаються за підписом одного з батьків або законного представника.
3) одна кольорова фотокартка розміром 35*45 мм;
4) дійсний поліс медичного страхування з покриттям витрат щонайменше на 30 000 євро або в еквіваленті іншою валютою, якщо інше не передбачено законодавством або міжнародними договорами України. Зазначена вимога не застосовується до осіб, які користуються дипломатичним або службовим паспортом.
5) документи, що підтверджують наявність достатнього фінансового забезпечення на період запланованого перебування і для повернення до держави походження або транзиту до третьої держави чи можливість отримати достатнє фінансове забезпечення у законний спосіб на території України відповідно до Порядку підтвердження достатнього фінансового забезпечення іноземців та осіб без громадянства для в’їзду в Україну, перебування на території України, транзитного проїзду через територію України і виїзду за її межі та визначення розміру такого забезпечення, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 4 грудня 2013 р. № 884. Зазначена вимога не застосовується до осіб, які користуються дипломатичним або службовим паспортом.
Згідно з Порядком, відповідність цій вимозі визначається з розрахунку 750 дол.США на 15 днів перебування в Україні.
6) документ, що підтверджує сплату консульського збору. За оформлення віз справляється консульський збір у розмірі 150 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (2550 грн.), якщо інше не передбачено законодавством чи міжнародними договорами України.
7) документ, що підтверджує мету в’їзду та запланованого перебування в Україні. Такими документами можуть бути:
- для в’їзду в Україну з дипломатичною/службовою метою: звернення відповідного органу державної влади України;
- для в’їзду в Україну з метою ліквідації наслідків надзвичайної ситуації в Україні: клопотання Державної служби з надзвичайних ситуацій;
- для в’їзду в Україну з метою невідкладного медичного лікування або участі в похованні близького родича: документи, що підтверджують наявність/сукупність відповідних фактів/подій.
Для оформлення віз пілотам та іншим членам екіпажів повітряних суден, які здійснюють міжнародні польоти, зазначені категорії іноземців / осіб без громадянства подають ліцензію пілота або посвідчення (сертифіката) члена екіпажу, що передбачені Додатком 9 до Конвенції про міжнародну цивільну авіацію 1944 року.
Для оформлення візи з метою транзитного проїзду через територію України членами екіпажів іноземних суден, що перебувають в українських портах, подається виписка з суднової ролі.
Посадові особи підрозділів МЗС України можуть запитувати й інші додаткові документи, що уточнюють мету поїздки.
Рішення за результатами розгляду візових клопотань приймаються в день звернення.
У разі прийняття рішення про відмову в оформленні візи іноземцеві / особі без громадянства повідомляються підстави такої відмови у письмовій формі.