Пост-реліз: «Мотивація та оптимізм: обмін досвідом» - Інтерактивна сесія з нагоди Дня незалежності України
Опубліковано 01 вересня 2023 року о 23:08

1 вересня 2023 року Посольство України в Республіці Індія спільно з WTC Business & Industry Association та Індійсько-українською торгово-промисловою палатою (Indo-Ukraine Chamber of Commerce & Industry (IUCCI) організували з нагоди Дня незалежності України Інтерактивну сесію «Мотивація та оптимізм: обмін досвідом».

Важливим підсумком Інтерактивної сесії стало підписання Меморандуму про взаєморозуміння між WTC Business and Industry Association та Індійсько-українською торгово-промисловою палатою (IUCCI). Така співпраця має вирішальне значення у створенні нових можливостей для бізнесу між нашими країнами.

Прадіп Агравал, Президент WTC Business & Industry Association, заявив:

«Це не просто збіг, що Індія та Україна поділяють серпень для відзначення Дня незалежності. Обидві нації є факелоносцями прогресу. Сьогодні ми зібралися, щоб поміркувати про важливість миру та злагоди. Шлях України до стабільності та розвитку був насичений викликами та, водночас, стійкістю і рішучістю. Вірю, співпраця між урядами, громадянським суспільством і бізнесом може створити стійку основу для миру».

Армі Чанна, Президент Індійсько-української торгово-промислової палати (IUCCI), у своєму виступі поділився особистою зворушливою історією та особливими почуттями до України. Він підкреслив важливу роль Президента України Володимира Зеленського та ініціатив першої леді України Олени Зеленської перед обличчям російської агресії.

Він також зробив надихаючу заяву:

«Україна ось-ось переживе золоту лихоманку, безпрецедентну навіть після Другої світової війни. Потенціал України неймовірний! IUCCI і я зробимо усе, щоб підтримати Україну в досягненні її максимального потенціалу – і навіть більше!»

Також приємно було почути цитату відомого українського поета і письменника Тараса Шевченка:

«Борітеся – поборете!

Вам Бог помагає!

За вас правда, за вас слава

І воля святая!»


Посол України в Індії Олександр Поліщук у своєму виступі заявив:

«24 серпня минуло півтора роки з моменту повномасштабного російського вторгнення. «Київ за три дні» назавжди залишиться в історії як синонім недооцінки українців. Нас мотивує та надихає мужність українських захисників, стійкість усієї нації та, звісно, допомога наших партнерів. Тому ми відчуваємо оптимізм і не сумніваємося, що переможемо в цій війні».

Посол України також:

  • підкреслив, що участь Індії в реалізації української Формули миру є потужним сигналом і мотивацією для інших країн Глобального Півдня;
  • висловив подяку за надану Індією гуманітарну допомогу Україні;
  • запросив індійський бізнес до участі у післявоєнній відбудові України;
  • запросив індійських виробників військової техніки до участі у Форумі оборонної промисловості, запланований цієї осені в Україні;
  • запросив індійські компанії до реалізації майбутніх прагнень українських дітей, забезпечивши належні засоби для онлайн-освіти, зокрема через ініціативи та Фундацію Першої леді України Олени Зеленської;
  • привітав з підписанням Меморандуму про взаєморозуміння між WTC Business & Industry Association та Індійсько-українською торгово-промисловою палатою, висловив вдячність шановним Президентам цих організацій за внесок у налагодження бізнес-контактів та побажав подальшого розвитку українсько-індійських торговельно-економічних зв'язків;
  • привітав народ Індії з успішнимою реалізацією місії на Місяць Chandrayaan-3 та побажав успіху наступній місії зі спостереження за сонячною атмосферою Aditya-L1, а також наголосив, що Україна готова співпрацювати з Індією пліч-о-пліч у сфері дослідження космосу.


До дискусії через ZOOM приєдналися спікери з України.

Народні депутати України Юлія Клименко, Перша заступниця Голови Комітету з питань транспорту та інфраструктури, та Святослав Юраш, член Комітету з питань зовнішньої політики та міжпарламентського співробітництва, поінформували учасників про збитки, завдані критичній та соціальній інфраструктурі, екології та цивільному населенню внаслідок російської військової агресії. Вони також поділилися баченням можливих шляхів участі Індії на рівні уряду та приватного сектору в інвестиціях та післявоєнній відбудові України. Парлементарі також запросили Індію до посилення міжпарламентської співпраці для розвитку синергії між нашими країнами.

Аудиторії також продемонстровано короткометражні документальні фільми про російські практики екоциду та пошкодження інфраструктури в Україні.

Д-р Мрідула Гош, професор міжнародних відносин Національного університету «Києво-Могилянська академія», Голова правління Східноєвропейського інституту розвитку зазначила, що необхідно налагоджувати зв’язок між Індією та Україною для прискорення міжлюдських контактів у сфері бізнесу, поміж громадянського суспільства, наукових кіл тощо. Вона також відзначила важливу роль індійської діаспори в Україні у цьому контексті. М.Гош також наголосила на необхідності поглиблення знань про Україну серед громадян Індії, зокрема шляхом організації курсів української мови. Між Індією та Україною існує величезне вікно можливостей через спортивні змагання, зокрема шахи та футбол, додала вона.

Ганна Гопко, Голова правління ГО «Мережа захисту національних інтересів» (АНТС), співзасновниця Міжнародного центру «Звитяга України» зазначила, що шкода завдана українській екології російською агресією становить 54 млрд. доларів США, а 495 000 гектарів, включаючи національні парки та біосферні заповідники, досі залишаються під російською окупацією. Вона також згадала свій нещодавній візит до Нью Делі та запросила Індію активніше брати участь у післявоєнній відбудові України.

Ольга Ворожбит, заступниця головного редактора «Українського тижня», афілійована експертка Ради зовнішньої політики «Українська призма» зазначила, що коріння українсько-індійської співпраці сягає довгих десятиліть, оскільки за радянських часів українці брали участь в індустріалізації Індії. Як приклад, пані Ворожбит згадала персонажа Івана Баглая з роману українського письменника Олеся Гончара «Собор», який повернувся з Індії, де працював інженером на заводі. «Історія має надихати нас на поглиблення співпраці між Індією та Україною сьогодні, щоб ми могли будувати взаємну підтримку на міжнародній арені», – сказала вона.


Окрему подяку за чудове модерування заходу висловлюємо Рудронілу Гошу, журналісту, заступнику редактора The Times of India.

Дякуємо також за допомогу в організації, цінні поради та підтримку д-ру Йогешу Шріваставу.


Висловлюємо щиру подяку всім шановним доповідачам та учасникам, послам, представникам української громади в Індії, а також індійської діаспори в Україні за інтерес, підтримку та цінний внесок у дискусію.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux