Порядок прийому до розгляду клопотань громадян України про залишення на постійне місце проживання за кордоном (Наказ МЗС України № 573 від 22.12.2017 р.):
Громадяни України, які виїхали за її межі тимчасово та досягли 16-річного віку, при порушенні клопотання про залишення на постійне місце проживання за кордоном подають особисто до Посольства України (в межах консульского округу якого вони проживають) такі документи:
- Паспорт громадянина України для виїзду за кордон (або дійсний проїзний документ дитини), за яким громадянин України виїхав за її межі та копія усіх сторінок (крім чистих);
- 1 кольорова фотокартка розміром 35х45 мм;
- Заява-анкета (додаток №1), заповнюється українською мовою;
- Довідка з місця проживання (Aufenthaltsbescheinigung) ;
- За наявності у заявника дітей віком до 16 років – оригінал і копія їх свідоцтв про народження (при народженні дитини на території іншої держави – довідка та її копія про реєстрацію дитини громадянином України для дітей, які народились після 01.03.2001 р., за наявності - паспорт). При різних прізвищах заявника та дитини подається свідоцтво про шлюб заявника.
- Паспорт громадянина України (за наявності) та одна копія.
- Нотаріально засвідчені заяви дітей віком від 14 до 18 років про згоду на своє залишення на постійне місце проживання разом з батьками або одним із них та її 3 копії. Оригінал заяви залишається в матеріалах справи.
- Якщо діти, які не досягли 16-річного віку залишаються на постійне місце проживання за кордоном з одним із батьків, подається нотаріально засвідчена заява про згоду на це другого з батьків. У випадку смерті одного із батьків подається свідоцтво про смерть та одна копії. Якщо він пропав безвісті/позбавлений батьківських праввизнаний недієздатним або обмежено дієздатним/оголошено померлим – рішення суду та його копія. Якщо батько дитини був записаний до свідоцтва про народження дитини зі слів матері, подається відповідна довідка відділу РАЦСу за місцем реєстрації народження.
- Документ про сплату консульського збору.
- Копія довідки про присвоєння реєстраційного номера платника податків (за наявності).
Для оформлення документів на залишення на постійне проживання за кордоном дитини, яка не досягла 16 років, законний представник (УВАГА! ЗА УМОВИ, коли законний представник НЕ ПОДАЄ заяву щодо себе разом з дитиною!) подає щодо неї такі документи:
- Заповнена та підписана законним представником заява-анкета;
- Свідоцтво про народження дитини та його копія. Для осіб, народжених за кордоном, починаючи з 01.03.2001 року, також подається довідка про реєстрацію особи громадянином України та її копія;
- Дійсний паспорт громадянина України для виїзду за кордон законного представника та його копія;
- 1 кольорова фотокартка розміром 35х45 мм дитини, яка не досягла 16 років;
- Документи, що підтверджують повноваження законного представника, та їхні копії. Повноваження батьків дитини підтверджується свідоцтвом про народження. У разі невідповідності ІМЕНІ (ПІБ) у документах заявника та дитини, додатково подаються документи, що підтверджують факт зміни ІМЕНІ (ПІБ);
- Нотаріально засвідчена заява про згоду другого з законних представників (батьків), який залишається в Україні. У випадку смерті одного із батьків подається свідоцтво про смерть та одна копії. Якщо він пропав безвісті/позбавлений батьківських праввизнаний недієздатним або обмежено дієздатним/оголошено померлим – рішення суду та його копія. Якщо батько дитини був записаний до свідоцтва про народження дитини зі слів матері, подається відповідна довідка відділу РАЦСу за місцем реєстрації народження. У разі, якщо інший законний представник є іноземцем або особою без громадянства (або громадянин України, що вже має оформлений за українським законодавством дозвіл щодо виїзду на постійне проживання ), що підтверджено документально (копія паспортного документа/посвідчення), його згода не потрібна.
- Паспорт громадянина України (за наявності) та одна копія.
- Копія довідки про присвоєння реєстраційного номера платника податків (за наявності).
- Документ про сплату консульського збору.
- Документ особи віком від 14 до 16 років, що посвідчує особу та підтверджує належність до громадянства України, а також дає право на виїзд з України (паспорт громадянина України для виїзду за кордон або дійсний проїзний документ дитини).
У випадку відмови у задоволенні клопотання, консульський збір не повертається.
УВАГА!!!
- Документи приймаються тільки комплектно.
- Документи, видані іноземними органами влади, подаються легалізованими або засвідченими штампом «APOSTILLE».
- Іноземні документи мають бути перекладені на українську мову присяжним перекладачем. Переклад робиться після легалізації або засвідчення документа «APOSTILLE».
- Написання Ваших прізвищ та імені у всіх документах та їхніх перекладах має збігатись та відповідати їх написанню у Вашому закордонному паспорті!
- Довідка з місця проживання не засвідчується «APOSTILLE» та не перекладається на українську мову!
- У разі досягнення особою 14-річного віку під час оформлення документів для залишення на постійне проживання за кордоном громадянами України, які виїхали за кордон тимчасово, при прийнятті заяви консульська пасадова особа письмово інформує законного представника про те, що зняття з реєстрації місця проживання в Україні та отримання відповідного підтверджуючого документа (Є НЕОБХІДНОЮ, УМОВОЮ ДЛЯ ЗАВЕРШЕННЯ ОФОРМЛЕННЯ ДОКУМЕНТІВ НА ПОСТІЙНЕ ПРОЖИВАННЯ ЗА КОРДОНОМ) можливо ВИКЛЮЧНО ПІСЛЯ ОФОРМЛЕННЯ ПАСПОРТА ГРОМАДЯНИНА УКРАЇНИ (т.зв. «внутрішнього паспорта»). Інформація має бути підписана завником та долучена до справи.
- Якщо заявник протягом 6 місяців з моменту направлення йому повідомлення про прийняття рішення не звернувся до ЗДУ для завершення оформлення документів для залишення на постійне прживання за кордоном – РІШЕННЯ СКАСОВУЄТЬСЯ.