Двостороннє культурно-гуманітарне співробітництво ґрунтується на Договорі про дружбу та співробітництво між Україною і Республікою Індія від 27.03.1992 р.; Угоді між Кабінетом Міністрів України та Урядом Республіки Індія про співробітництво в галузі туризму від 12.08.2003 р. тощо.
Взаємодія у даній сфері є предметом обговорення у рамках роботи Міжурядової українсько-індійської комісії з питань торговельного, економічного, наукового, технічного, промислового і культурного співробітництва.
До позитивних прикладів співпраці належить традиційна участь учнів українських образотворчих шкіл у престижному щорічному індійському міжнародному фестивалі мистецтв «Шанкарз інтернешнл».
У 2011 р. трупа Київської академічної майстерні театрального мистецтва «Сузір’я» взяла участь у XIII Міжнародному фестивалі «The National School of Drama’s Bharat Rang Mahotsav» у м.Нью-Делі, під час якого представила виставу «Все про кохання» за твором українського письменника О.Олеся.
У 2012 р. у м.Нью-Делі реалізовано черговий етап ініціативи «Від Києва до Львова – олімпійський шлях через 6 континентів» керівника фонду інвалідів «ІП-Фонд» М.Подрезана. У грудні того ж року організовано виставку картин голови Українського реріхівського товариства, художника В.Козара «Від Карпат до Гімалаїв»,
У 2013 р. індійська дитяча делегація взяла участь у міжнародному фестивалі «Змінимо світ на краще!» у МДЦ «Артек».
У березні-квітні 2014 р. учасники з Індії взяли участь у «Марші миру та солідарності в Україні», організованого Буддистським орденом Ніппондзан Мьоходзі.
У 2013-2014 р. український танцювальний колектив «Амріта» представляв на індійських сценах програми класичних індійських танців.
Великою популярністю користується участь у кінофестивалях, які проводяться в Індії. У 2016 р. українські кінострічки були широко представлені на 14-му Міжнародному кінофестивалі у м.Пуне (штат Махараштра, січень), 8-му Міжнародному дитячому кінофестивалі у м. Лакхнау (штат Уттар-Прадеш, квітень), а також 5-му Делійському міжнародному кінофестивалі (м. Нью-Делі, грудень).
Питання започаткування спільних проектів зі зйомок індійських фільмів на території України, а також інших можливих напрямків взаємодії обговорювалися під час візиту до Індії делегації медіа-групи «Film.UA» (лютий 2017 р.), якою за сприяння Посольства України було проведено понад 15 зустрічей з представниками індійського кінобізнесу та провідних телеканалів у столиці кіноіндустрії Індії – місті Мумбаї.
Важливим кроком у контексті налагодження сталої двосторонньої взаємодії у сфері телебачення і радіомовлення став візит до Індії української делегації на чолі з Головою Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення Ю.А.Артеменком (26-28 лютого 2017 р.), який провів низку зустрічей з високопосадовцями урядових структур Індії відповідного профілю, у тому числі з Міністром інформації та мовлення В.Найду та його заступником Дж.Мукхерджі, Першим заступником Міністра культури Н.Сінхою, а також з виконавчим директором Служби громадського мовлення Р.Сінгхом, генеральними директорами «All India Radio» (національна радіомережа) Ф.Шехер`яр та «Doordarshan» (громадське телебачення) С.Саху.
Розпочата ще у 1957 р. співпраця двох країн з підготовки фахівців для Індії в українських ВНЗ залишається одним з ключових напрямків двосторонніх відносин і сьогодні. У 2015-2016 академічному році 6147 громадян Індії здобували вищу освіту в Україні, здебільшого медичну.
Між українськими та індійськими навчальними закладами укладено 12 угод про співробітництво, у т.ч. між Інститутом міжнародних відносин КНУ ім.Т.Шевченка та Університетом ім. Дж. Неру; між Запорізьким Національним технічним університетом та Хайдерабадським технічним університетом; Меморандум про взаєморозуміння між Дипломатичною академією України та Інститутом зовнішньої служби Індії тощо.
Крім того, в Інституті філології Київського національного університету ім. Т.Шевченка з 2007 р. функціонує Центр мови хінді та індійської культури, у 2013 р. Харківського національного університету ім. Каразіна відкрито Українсько-iндійський академічний центр тощо.