Імплементація Формули миру
Опубліковано 29 серпня 2023 року о 16:22

25 серпня 2023 року в Посольстві України в Республіці Індія відбулася Інтерактивна сесія з імплементації Української Формули миру (пункт 8: «Екологічна безпека») у гібридному форматі.

У дискусії взяли участь представники індійського експертного середовища, зацікавленого приватного бізнесу та акредитованих у Нью Делі дипломатичних місій.

Учасники обговорили практичні шляхи реалізації пункту 8 «Екологічна безпека», зокрема щодо:

  • отримання методик оцінки збитків нанесених природному довкіллю;
  • участі у подоланні наслідків екоциду;
  • гуманітарного розмінування;
  • відновлення родючості ґрунтів;
  • залучення коштів та технології для відновлення очисних споруд.

Представники Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України та Міністерства економіки України поінформували учасників щодо:

- філософії та бачення України щодо реалізації п. 8 Української Формули миру - «Екологічна безпека»;

- наслідків для довкілля від триваючої російської військової агресії, у т.ч. терористичного акту рф із підривом дамби Каховської ГЕС;

- ключових напрямків реалізації дорожньої карти з імплементації п. 8 Української Формули миру (оцінка завданої шкоди довкіллю, проведення розслідувань та притягнення рф до відповідальності, міжнародна допомога у відновленні навколишнього природного середовища України);

- необхідності збільшення допомоги з боку іноземних партнерів (як на двосторонній основі, так і у рамках міжнародних організацій) з урахуванням значних масштабів російських злочинів проти довкілля;

- залучення міжнародної допомоги у сфері гуманітарного розмінування та основні пріоритети України у цьому питанні (транспортна та енергетична інфраструктура, безпека населення, сільськогосподарські землі).

- роботи Центру гуманітарного розмінування, створеного з метою удосконалення системи координації діяльності всіх суб’єктів, що здійснюють заходи з гуманітарного розмінування на території України, а також організації належної взаємодії між донорами, які надають фінансову та технічну допомогу;

- готовності української сторони надавати всебічне сприяння іноземному приватному бізнесу у вирішенні можливих проблемних питань з урядами країн у рамках їхньої участі у гуманітарному розмінуванні;

- провідної ролі Японії у питанні надання допомоги Україні у рамках гуманітарного розмінування, а також відновлення енергетичної та сільськогосподарської інфраструктури.

Ключові сигнали учасників заходу:

- позитивно оцінено формат заходу у вигляді експертних консультацій, що дозволяє предметно обговорити бачення та потреби України, а також напрацювати подальші практичні кроки для реалізації Української формули миру;

- представники зацікавлених індійських приватних компаній підтвердили наявність необхідних рішень у питанні гуманітарного розмінування;

- представники індійської експертної спільноти підтримали важливість гуманітарної складової процесу розмінування та закликали сприяти навчанню місцевого українського населення, яке страждає від загроз від мінно-вибухових пристроїв, зокрема щодо правил поведінки, лікування поранених тощо;

- було запропоновано підняти питання реалізації пунктів Української Формули миру у рамках Генеральної Асамблеї ООН, зокрема у контексті досягнення «Цілей сталого розвитку», прийнятих ГА ООН у 2015 році;

- присутні іноземні дипломати висловили підтримку Українській Формулі миру;

- за даними Європейського агентства з навколишнього середовища, наслідки російського екоциду виходять далеко за межі України та матимуть негативний вплив у країнах ЄС.

Висновки:

Домовлено продовжити обмін відповідною інформацією та провести додаткові окремі зустрічі з метою напрацювання практичних кроків щодо реалізації п. 8 Української Формули миру «Екологічна безпека».

Проведення таких заходів сприяє реалізації Формули миру у практичній площині із чіткими та вимірюваними результатами.



26 вересня 2023 року в Посольстві України в Республіці Індія відбулася Інтерактивна сесія з імплементації Української Формули миру (пункт 2: «Продовольча безпека») у гібридному форматі.

У дискусії взяли участь представники Мінекономіки, Мінінфраструктури, Мінагрополітики, Держпродспоживслужби, ВМС ЗСУ, науково-експертних кіл Індії, дипломатичного корпусу, акредитованого у м.Нью Делі, а також Всесвітньої продовольчої програми ООН в Індії.

Ключові сигнали учасників заходу:

  • Терористичні атаки РФ на продовольчу інфраструктуру мають безпосередній вплив на глобальну продовольчу безпеку, призводячи до зростання світових цін на продовольство та соціальної і політичної нестабільності. При цьому, найбільше від згаданих дій рф страждають саме країни Глобального Півдня.
  • З урахуванням масштабів негативних наслідків через блокування Росією поставок продовольства з України, наголошено на важливості приєднання міжнародних організацій та Індії, як лідера Глобального Півдня, до реалізації п.2. Формули миру «Продовольча безпека».
  • Україна високо цінує підтримку, яку надають країни-партнери та міжнародні організації спрямованої на відновлення роботи аграрних потужностей, лібералізації торгівлі, організації логістики (насамперед країн-сусідів України).
  • Учасників заходу було поінформовано про обсяги та логістику експорту продовольчої продукції, зокрема заходи, які вживає Україна для розбудови альтернативних шляхів постачання (у т.ч. із залученням країн-партнерів), розвиток дунайського морського кластера та роботу тимчасового морського коридору.
  • Чорне море має важливе значення для світових продовольчих ринків та глобальної продовольчої безпеки. Україна зацікавлена у побудові стабільної архітектури безпеки у регіоні, забезпеченні свободи мореплавства, ефективної системи транспорту та комунікацій та закликає іноземних партнерів долучитися до даного процесу.
  • У рамках подолання наслідків військової агресії РФ іноземних партнерів було закликано приєднуватися до реалізації проєктів з відновлення та/або модернізації зрошувальних систем в Україні, розмінування акваторії Чорного моря, гуманітарного розмінування (сільськогосподарських земель, транспортної інфраструктури, цивільної, критичної інфраструктури, а також приватних домогосподарств).
  • Окрему увагу було зосереджено на гуманітарній ініціативі Президента «Grain from Ukraine», яка дозволила експортувати продовольство до країн, які найбільше його потребують (Сомалі, Ємену, Ефіопії тощо). Партнерів було закликано приєднуватися до реалізації гуманітарної ініціативи «Grain from Ukraine» та запрошено до участі у листопаді ц.р. 2-го Міжнародного Саміту «International Summit on Food Security».

Домовлено продовжити обмін відповідною інформацією та провести додаткові окремі зустрічі з метою напрацювання практичних кроків щодо реалізації п. 2 Української Формули миру «Продовольча безпека».



14 грудня 2023 року в Посольстві України в Республіці Індія відбулася Інтерактивна сесія з імплементації Української Формули миру (п. 5 «Відновлення територіальної цілісності України» та п. 7 «Відновлення справедливості») у гібридному форматі.

У дискусії взяли участь представники Офісу Генерального прокурора України, Міністерства юстиції України, Представництва Президента України в Автономній Республіці Крим, науково-експертних кіл Індії, дипломатичного корпусу, акредитованого у м. Нью Делі (Посольства Польщі, Італії, Фінляндії, Румунії, Латвії, Данії, Гватемали).

Безпосередню участь у консультаціях  взяла також українська делегація Ради зовнішньої політики «Українська призма», яка перебувала з візитом у Нью Делі вродовж 14-16 грудня 2023 року.

У рамках консультацій обговорено філософію п. 5 та п. 7 Формули миру та шляхи імплементації цих положень. Серед іншого, наголошено на:

  • необхідності вдосконалення існуючих механізмів реалізації базового принципу поваги до територіальної цілісності та суверенітету, закріпленого в Статуті ООН. Окрема увага у цьому контексті була приділена необхідності реформування Радбезу ООН (у тому числі у частині обмеженні права вето) та посиленні ролі Міжнародного суду ООН;
  • забезпеченні ефективного розслідування міжнародних злочинів рф та притягненням винних до відповідальності, у тому числі шляхом інтенсифікації двостороннього та багатостороннього міждержавного партнерства у рамках розслідування міжнародних злочинів;
  • необхідності активізації зусиль та забезпечення підтримки України на міжнародних майданчиках у питанні створення спеціального міжнародного трибуналу щодо злочину агресії проти України;
  • ефективному функціонуванні Міжнародного реєстру завданих країною агресором рф збитків та відповідному компенсаційного механізму;
  • численних порушеннях прав людини та злочинах проти людяності, які здійснюються окупаційною владою рф на території тимчасово окупованої АР Крим, зміні демографічного складу Кримського півострова. Наголошено, що сталий мир бути забезпечений лише шляхом повної деокупації українських територій та реінтеграції тимчасової окупованої АР Крим.

Окрема увага була зосереджена на важливості приєднання Індії, як глобального гравця на міжнародній арені та голосу Глобального Півдня, до реалізації положень Формули миру. У цьому контексті відзначено активну позицію офіційного Нью Делі щодо участі у консультаціях на рівні радників з питань національної безпеки та політичних радників (представники від Індії були представлені на всіх 3-х раундах консультацій) та закликано до збереження даної позитивної тенденції.

Було також наголошено на необхідності підтримки двосторонніх контактів на найвищому рівні та, у цьому контексті, важливості проведення візиту Прем’єр-міністра Індії Н.Моді в Україну, що стало б потужним сигналом світовому співтовариству та підтвердженням задекларованої Індією позиції щодо підтримки принципу поваги до територіальної цілісності та суверенітету усіх країн.

Домовлено продовжити обмін відповідною інформацією та провести додаткові окремі зустрічі з метою напрацювання практичних кроків щодо реалізації Української Формули миру.

Проведення таких заходів сприяє реалізації Формули миру у практичній площині із чіткими та вимірюваними результатами.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux