14 грудня 2023 року в Посольстві України в Республіці Індія відбулася Інтерактивна сесія з імплементації Української Формули миру (п. 5 «Відновлення територіальної цілісності України» та п. 7 «Відновлення справедливості») у гібридному форматі.
У дискусії взяли участь представники Офісу Генерального прокурора України, Міністерства юстиції України, Представництва Президента України в Автономній Республіці Крим, науково-експертних кіл Індії, дипломатичного корпусу, акредитованого у м. Нью Делі (Посольства Польщі, Італії, Фінляндії, Румунії, Латвії, Данії, Гватемали).
Безпосередню участь у консультаціях взяла також українська делегація Ради зовнішньої політики «Українська призма», яка перебувала з візитом у Нью Делі вродовж 14-16 грудня 2023 року.
У рамках консультацій обговорено філософію п. 5 та п. 7 Формули миру та шляхи імплементації цих положень. Серед іншого, наголошено на:
Окрема увага була зосереджена на важливості приєднання Індії, як глобального гравця на міжнародній арені та голосу Глобального Півдня, до реалізації положень Формули миру. У цьому контексті відзначено активну позицію офіційного Нью Делі щодо участі у консультаціях на рівні радників з питань національної безпеки та політичних радників (представники від Індії були представлені на всіх 3-х раундах консультацій) та закликано до збереження даної позитивної тенденції.
Було також наголошено на необхідності підтримки двосторонніх контактів на найвищому рівні та, у цьому контексті, важливості проведення візиту Прем’єр-міністра Індії Н.Моді в Україну, що стало б потужним сигналом світовому співтовариству та підтвердженням задекларованої Індією позиції щодо підтримки принципу поваги до територіальної цілісності та суверенітету усіх країн.
Домовлено продовжити обмін відповідною інформацією та провести додаткові окремі зустрічі з метою напрацювання практичних кроків щодо реалізації Української Формули миру.